Czy wiesz, że istnieją implanty słuchowe z certyfikatem Made for iPhone? Sprawdź ich możliwości!

Rozpędzony rozwój technologiczny sprawił, że dzisiaj niemal wszyscy korzystają z urządzeń mobilnych. Telefony komórkowe są już czymś więcej niż podstawowym narzędziem komunikacji. Marka Cochlear stara się zapewnić użytkownikom swoich implantów słuchowych możliwość korzystania z nowoczesnych udogodnień technologicznych – w tym swobodnego używania smartfonów. Jej procesor dźwięku Nucleus 7 to jedyne urządzenie na świecie, które można obsługiwać bezprzewodowo, za pomocą telefonu mobilnego.

Problemy ze słuchem

Z niedosłuchem bądź głuchotą boryka się coraz więcej osób na całym świecie. Problem ten dotyczy nie tylko ludzi starszych, ale także dzieci i młodzieży. W przypadku, gdy wszystkie części układu słuchowego Pacjenta działają prawidłowo, a mimo to pojawiają się trudności z rozumieniem mowy, najprawdopodobniej należy wzmocnić odbiór dźwięków płynących z otoczenia za pomocą aparatu słuchowego. Natomiast, jeżeli ślimak w uchu wewnętrznym nie spełnia swoich funkcji, jedyną metodą leczenia jest wszczepienie implantu ślimakowego.

Nowoczesny procesor dźwięku Nucleus 7

Nucelus 7 to innowacyjny, zauszny procesor dźwięku, który został stworzony do współdziałania z implantami słuchowymi Cochlear. Nucleus 7 może być obsługiwany zdalnie, za pomocą telefonu komórkowego. To najlżejszy i najmniejszy dostępny na rynku procesor dźwięku z certyfikatem „Made for iPhone”, który sprawnie współpracuje także z systemami Android.

Implanty słuchowe i Nucleus Smart App

Dzięki aplikacji wyprodukowanej specjalnie z myślą o użytkownikach implantów ślimakowych Nucleus Smart App, możliwe jest korzystanie z wielu funkcji, które jeszcze niedawno nie były dostępne dla osób zaimplantowanych. Aplikacja pozwala na przesyłanie rozmów telefonicznych, a także muzyki bezpośrednio do implantu słuchowego – bez konieczności korzystania z dodatkowych akcesoriów. Dodatkowo posiadacze iPhona w łatwy sposób mogą bezprzewodowo zmieniać indywidualne ustawienia procesora słuchu.

Aplikacja pozwala również na monitorowanie poziomu naładowania urządzenia, sprawdza liczbę odłączeń cewki, a nawet jest wyposażona w funkcję „znajdź mój procesor”. Dzięki temu użytkownik za pomocą kilku kliknięć w telefonie, bez problemu, może zlokalizować odłączony np. dzień wcześniej procesor dźwięku.

To nie wszystkie możliwości Nucelus Smart App – nowoczesny implant słuchowy. Bardzo przydatna jest także funkcja Forward Focus, która po włączeniu przez użytkownika niweluje hałas i pozwala na swobodną rozmowę nawet w trudnych akustycznie warunkach. Dla osób korzystających z aparatów telefonicznych z Android’em, stworzyliśmy specjalny klips telefoniczny, który umożliwia korzystanie z aplikacji nie tylko na systemie iOS.

Nowoczesne rozwiązania dla słuchu – Medicus Care

Marka Medicus Care od niemal 20 lat jest wyłącznym dystrybutorem implantów Cochlear w Polsce. Dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania do walki z niedosłuchem i całkowitą głuchotą, pomaga tysiącom ludzi w całym kraju. Już ponad 5 tysięcy osób po zabiegu implantacji zostaje pod stałą opieką Medicus Care.

Chcesz się dowiedzieć więcej? Wejdź na naszą stronę MedicusCare.pl lub odwiedź naszą klinikę pod adresem: pl. Strzelecki 24, 50-224 Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *