Dlaczego warto stosować kosmetyki organiczne?

Kosmetyki organiczne – co dokładnie znaczy ta modnie brzmiąca nazwa? Kosmetyki organiczne lub inaczej naturalne, to kosmetyki, których głównym składnikiem są substancje naturalne, takie jak naturalne olejki, wyciągi z roślin, wody roślinne i sama woda.

Jakie składniki?

W takich kosmetykach nie powinny znajdować się oleje syntetyczne, emulgatory, sztuczne substancje zapachowe ani konserwanty. Niestety obecnie nie funkcjonują żadne prawne unormowania tego, jakim kryteriom powinny odpowiadać kosmetyki organiczne. To że określony kosmetyk opatrzony jest etykietą „bio” albo „naturalny” niestety niewiele znaczy, kluczowa jest analiza składu kremu, balsamu czy szamponu.
Firma deklarująca, że sprzedaje kosmetyki organiczne, powinna posiadać produkty, które mają odpowiednie certyfikaty.

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Część kosmetyków może zawierać szkodliwe substancje, które zaszkodzą naszej skórze. Oleje syntetyczne mogą doprowadzać do zapychania porów i powstawania zaskórników, syntetyczne zapachy u wielu osób powodują alergie, a konserwanty mogą spowodować przewlekły stan zapalny skóry. Ponieważ piękna cera jest bardzo ważna dla kobiet, warto przed zakupem kosmetyku upewnić się, czy któryś z jego składników nie jest szkodliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *