Do czego wykorzystywane są skanery stomatologiczne?

Tak, jak i w przypadku bardzo wielu innych dziedzin, także i w przypadku stomatologii ogromne znaczenie zaczynają mieć nowoczesne sprzęty, takie jak chociażby skanery stomatologiczne. Urządzenie to pozwala w znacznie prostszy, szybszy i dokładniejszy sposób wykonać skan uzębienia w zastępstwie za tradycyjny wycisk, a dodatkowo gwarantuje także powtarzalność wykonywanych pomiarów. Do jednych z najpopularniejszych urządzeń takich jak skanery wewnątrzustne należą modele Medit i700 oraz Primescan. Skanery dodatkowo komunikują się z inteligentnym oprogramowaniem, które zostaje zainstalowane w klinice. Skanery w znaczny sposób podnoszą jakość oferowanych w klinice usług, sprawiają, że staje się ona nowoczesna i tym samym jest postrzegana jako profesjonalna. 

Specyfika urządzeń do skanowania wewnątrzustnego 

Urządzenia te są w stanie dostarczyć trójwymiarowy, bardzo precyzyjny obraz w pełnej, żywej kolorystyce. Posiadają technologię przeciwmgielną, a także są bardzo praktyczne i poręczne w użyciu- można nimi wykonać pełny łuk. Urządzenie posiada szereg inteligentnych funkcji, jest bardzo lekkie i komfortowe w użyciu. Znacznie więcej informacji o tym, jakie dodatkowe funkcje posiada skaner 3D, można znaleźć na stronie https://cereclab.pl/skanery-wewnatrzustne. Urządzenia zapewniają bardzo realistyczny wygląd skanów. Dodatkowo pozwalają także na przeprowadzanie dezynfekcji powierzchniowej czy też sterylizacji z wykorzystaniem gorącego powietrza. Dzięki możliwości korzystania z funkcji ciągłej gotowości do pracy można rozpocząć proces skanowania praktycznie od razu. Skaner dociera nawet tam, gdzie wydaje się, że uzyskanie obrazu będzie trudne lub wręcz niemożliwe. Doskonale radzi sobie z ostrymi kątami oraz z materiałami odbijającymi światło. Różne końcówki skanujące zwiększają wszechstronność tego urządzenia. 

Do czego można w praktyce wykorzystywać dane ze skanera? 

Można mówić o bardzo szerokim spektrum zastosowania takich danych. Z powodzeniem takie skany można wykorzystywać przy wykonywaniu koron oraz mostów, przy uzupełnieniach, które opierają się o implanty oraz do wykonywania częściowych i całościowych protez. Skaner będzie też przydatny w przypadku świadczenia usług z zakresu ortodoncji. Co ciekawe, skany mogą być wykorzystane do wydruku trójwymiarowego, można z nich wykonywać różnorodne modele, a także szablony chirurgiczne z zakresu implantologii. Oprogramowanie umożliwia działanie w chmurze w czasie rzeczywistym, co znacząco ułatwia komunikację gabinetu dentystycznego z innymi jednostkami, np. z laboratorium.