Hydrolat różany – idealny kosmetyk nawilżający

Skóra sucha na ogół jest mocno odwodniona. Niby o tym wiesz, bo właśnie z tego powodu zarówno rano, jak i wieczorem nakładasz na nią grube warstwy tłustych i mocno odżywczych kremów. Wybierasz tylko kosmetyki nawilżające. Ładujesz na siebie wszystkie preparaty, jakie tylko znajdziesz na półce, by chociaż jeden raz obudzić się z gładką cerą, na której makijaż wreszcie zaprezentuje się dobrze. Efekt jest odwrotny. Twoja cera sama broni się przed wchłonięciem występujących w nich składników. Zanim bowiem użyjesz na niej kremu czy podobnego mazidła, powinnaś zastosować jakiś hydrolat, który przywróci skórze odpowiedni dla niej stopień nawilżenia i delikatnie ją stonuje oraz uspokoi.

A najlepiej, gdyby był to hydrolat różany. Pewnie już o nim słyszałaś, bo jakiś czas temu panowała na niego moda. Teraz znów o nim zapomnieliśmy. Niestety, bo ma on tak wspaniałe właściwości, że każdy powinien po prostu zawsze mieć go w łazience. Spróbuj zastąpić nim swój klasyczny tonik. Zamiast po każdym prysznicu czy kąpieli spryskiwać obficie buzię chemicznym produktem, użyj różanego hydrolatu i sama zobacz, jak wchłoną się kosmetyki nawilżające nałożone na tak przygotowaną skórę. Różnica będzie kolosalna i poczujesz ją od razu. Nareszcie krem nawilżający zadziała tak jak powinien, czyli przeniknie przez zewnętrzną warstwę skóry i odżywi ją od środka.

Hydrolat różany ma też zresztą wiele innych ciekawych zastosowań. Możesz go bowiem używać dokładnie tak samo jak utrwalaczy do makijażu. W przeciwieństwie do nich jest on naturalny, dzięki czemu nawet nadmierna jego ilość nie zapcha twojej skóry.

przyjaznadrogeria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *