Łupież: czy można go skutecznie pokonać?

Jest częstym problemem, który negatywnie wpływa na nasz wygląd i często staje się przyczyną sporych kompleksów. Łupież, bo o nim mowa, to uciążliwy przeciwnik, z którym ciężko jest się rozprawić. Co możemy zrobić, by nasze włosy znów zachwycały zdrowym blaskiem? W jaki sposób pokonać łupież raz na zawsze?

Źródło problemu

Na początek warto ustalić, skąd biorą się nasze problemy z łupieżem. Wiadomo, że jest to schorzenie, którego ofiarą bada skóra naszej głowy. Za jej rozwój odpowiada z kolei grzyb z rodziny drożdżaków, który żywi się sebum, wydzielanym przez gruczoły łojowe. Na problem z tym grzybem w największym stopniu są zatem narażone te osoby, które mają problemy z łojotokiem oraz ze skórą przetłuszczającą się. Obecność tego grzyba sprawia, że skóra naszej głowy zaczyna cierpieć z powodu stanu zapalnego, który z czasem staje się przyczyną łuszczenia się skóry. Opada ona później na nasze ramiona, szpeci nasze włosy i sprawia, że tracimy poczucie pewności siebie. Czy można zrobić coś, by pozbyć się łupieżu?

Odpowiednia dieta

W walce z łupieżem pomocne będzie unikanie tych czynników, które sprzyjają nasilaniu się tego problemu. Wiadomo, że im bardziej się stresujemy, tym więcej problemów ze stanem skóry. Na stan skóry głowy wpływa też niewłaściwa dieta, szczególnie ta, w której zbyt często pojawia się cukier, oraz nieodpowiednia pielęgnacja włosów. Warto zatem zmienić swe nawyki żywieniowe. Mniej słodyczy, mniej przetworzonej żywności, za to więcej tych produktów, które są dobrymi źródłami witamin z grupy B oraz witaminy A i C – oto prosta zasada, której warto przestrzegać. Co jeszcze można zrobić? Stosowane do tej pory kosmetyki zastąpić tymi szamponami i odżywkami, które są tworzone z myślą o osobach mających problemy z łupieżem. W walce o zdrową skórę głowy pomogą nam też naturalne kosmetyki, znane z swych przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych właściwości. Olej laurowy, płukanki z łopianu – oto proste zabiegi kosmetyczne, na które w trakcie walki z łupieżem warto postawić. Pomocne mogą się też okazać takie dodatki, jak żel z aloesu lub z siemienia lnianego, które również mają zbawienny wpływ na skórę głowy i jej wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *