Piękna skóra: jak chronić ją w okresie zimowym?

Zima jest sporym wyzwaniem nie tylko dla naszego organizmu, ale i dla naszej skóry. Niskie temperatury, suche powietrze w przegrzanych pomieszczeniach, wiatr – wszystko to sprawia, iż stan naszej skóry pogarsza się, a utrzymanie jej w dobrej formie staje się dla nas o wiele trudniejszym zadaniem. Jaka pielęgnacja skóry w okresie zimowym może się okazać najlepsza? Po jakie kosmetyki warto sięgać w tym czasie?

Piękna skóra – co wybrać?

Zimowa pielęgnacja skóry nie musi być wielkim wyzwaniem, a kluczem do sukcesu mogą się okazać odpowiednio dobrane kosmetyki. Ważne miejsce może tu zająć krem nawilżający, o wiele większą rolę w okresie zimowym będzie jednak odgrywał krem natłuszczający. Tłusty krem to skuteczna izolacja od czynników atmosferycznych, a tym samym większa ochrona skóry przed przesuszeniem. Jeśli dodatkowo krem taki będzie zawierał filtry chroniące przed promieniowaniem słonecznym, możemy mówić już o bardzo dobrej ochronie skóry.

O co jeszcze warto zadbać?

O dłonie, które w okresie zimowym również są narażone na problemy z przesuszeniem. I tu warto sięgać po tłuste kremy, w których pojawi się sporo cennych dla zdrowej skóry witamin (np. z witaminą A oraz E). Takie kremy sprawią, że utrzymanie skóry dłoni w dobrym stanie będzie łatwiejsze, a zimowe mrozy nie będą dla nas aż tak wielkim obciążeniem.

obrazkiblondynki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.