Piękno z natury – skrzyp polny

Czy te osoby, które chcą się cieszyć pięknym i zdrowym wyglądem, muszą wydawać spore sumy pieniędzy na profesjonalne kosmetyki? Nie! Pielęgnacja skóry może zaskakiwać skutecznością również w chwili, gdy podstawową rolę zaczną w niej odgrywać naturalne kosmetyki, zioła oraz napary z roślin leczniczych. Lista tych darów natury, z których mogą korzystać miłośnicy naturalnego piękna, jest długa. Miejsce bardzo ważne zajmuje na niej skrzyp polny, ceniony zarówno jako lekarstwo na wiele przypadłości, jak i jako naturalny kosmetyk, który może wspierać nas na wiele sposobów.

Co warto wiedzieć na temat tej rośliny i jej kosmetycznych właściwości?

O niezwykłych właściwościach skrzypu polnego decydują przede wszystkim witaminy, które pojawiają się w jego zielu w większych ilościach. W skrzypie polnym nie brak witamin: A, C oraz E, które mają świetny wpływ zarówno na ogólny stan naszego zdrowia, jak i na nasz wygląd. Ziele skrzypu polnego świetnie sprawdza się też jako źródło wielu cennych składników mineralnych, np. krzemu oraz magnezu. W roślinie tej znajduje się również potas oraz fosfor – kolejne minerały, które warto wykorzystać w walce o utrzymanie dobrej formy i pięknego wyglądu.

W jaki sposób ta roślina lecznicza wpływa na nasze zdrowie?

Wiadomo, że skrzyp polny wykazuje się silnymi właściwościami moczopędnymi, dzięki czemu z naszego organizmu szybciej usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii oraz toksyny. Roślina ta chroni nas przed bakteriami oraz stanami zapalnymi, dzięki czemu nasza skóra jest zdrowsza i piękniejsza. Znajdujący się z skrzypie polnym krzem sprawia z kolei, że nasze włosy i paznokcie stają się mocniejsze, a to również korzystnie wpływa na nasz wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *