Witaminy dla urody: o czym warto pamiętać?

Witaminy są substancjami bardzo ważnymi dla naszego zdrowia, alei urody. Wspierają one naszą skórę od wewnątrz, mogą się też pojawiać w kremach, dzięki którym codzienna pielęgnacja cery przyniesie jeszcze lepsze efekty. Jakie substancje są dla naszej skóry najważniejsze? Co robić, by piękna skóra przestała być tylko marzeniem?

Właściwa dieta

By nasza skóra mogła możliwie jak najdłużej zachwycać zdrowym i młodym wyglądem, warto zadbać o to, by nasza dieta uwzględniała odpowiednią ilość produktów zawierających witaminę A. Można ją znaleźć w marchwi oraz w szpinaku, nie brak jej też w pomidorach oraz w mleku. Witamina ta pojawia się też w wielu kosmetykach do twarzy, m. in. w tych, które są przeznaczone do pielęgnacji cery dojrzałej. Warto jednak pamiętać, że witamina A nie tylko hamuje proces starzenia się skóry, ale doskonale sprawdza się w walce z takimi problemami, jak przebarwienia skóry czy zmiany trądzikowe.

Cenne witaminy

Kremy do twarzy często uwzględniają też witaminę E – substancję niezwykle ważną dla tych, którzy cenią sobie młody wygląd. Witamina młodości świetnie sprawdza się w walce z wolnymi rodnikami, zapewnia też skórze odpowiednie nawilżenie. Substancja ta może również wspierać skórę od wewnątrz, warto zatem regularnie sięgać po takie jej źródła, jak: ryby, pomidory, produkty z pełnych ziaren zbóż oraz oleje roślinne.
A jaka witamina pomoże tym, którzy chcą poprawić stan cery naczynkowej? Dla nich najlepszą sojuszniczką staną się te kremy oraz produkty spożywcze, w których pojawiają się większe ilości witaminy C. Gdzie jej szukać? W jabłkach, cytrusach oraz w czarnej porzeczce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *