Z czego składają się kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Panie są wręcz zakochane w tych produktach. Czy wyróżniają się na tle innych kosmetyków? Za co tak je kochamy? Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziecie poniżej. 

Kosmetyki naturalne – co warto wiedzieć? 

Kosmetyki naturalne to wspaniałe produkty, które zawierają wyłącznie składniki organiczne. Pozyskuje się je wyłącznie z certyfikowanych upraw lub sprawdzonych plantacji. Mogą być również pozyskiwane z dziko rosnących roślin. Kosmetyki naturalne często mogą zawierać naturalne surowce, takie jak: 

 • tłuszcze,
 • woski,
 • oleje roślinne,
 • ekstrakty nektaru z kwiatów i ziół,
 • olejki eteryczne,
 • sole mineralne,
 • barwniki naturalne,
 • emolienty,
 • naturalne emulgatory.

Konserwanty są naturalne, ale można też znaleźć ich chemiczne odpowiedniki.

Kosmetyki naturalne są często produkowane ze składników pochodzenia zwierzęcego. Składniki te mogą pochodzić tylko od żywych zwierząt. Należą do nich mleczko pszczele, mleko, wosk pszczeli i pochodne. 

Kosmetyki naturalne mogą zawierać również barwniki, ale muszą być one pochodzenia naturalnego. Nie mogą być sztucznie perfumowane. Zabronione jest używanie jakichkolwiek surowców do produkcji kosmetyków sztucznych, do których zaliczamy:

 • parabeny,
 • syntetyczne kolory i zapachy,
 • silikony.

Pochodne ropy naftowej, takie jak wazelina, parafina i olej mineralny

Nie zaleca się stosowania środków konserwujących, które nie odpowiadają naturalnym konserwantom.

Kosmetyki naturalne powinny być wykonane z naturalnych produktów. Należy zwrócić uwagę na informacje dotyczące opakowań kosmetyków naturalnych, które powinny zawierać również materiały biodegradowalne lub nadające się do recyklingu. Kosmetyki pochodzenia naturalnego powinny być pakowane ekonomicznie i oszczędnie. Dzięki temu zmniejszy się zapotrzebowanie na zbędną folię i zewnętrzne kartony. 

Kosmetyki naturalne: Dlaczego warto?

Sklep z kosmetykami naturalnymi o ugruntowanej pozycji na rynku, z produktami najlepszej jakości, zapewni Ci pozytywne doświadczenia zakupowe. Możesz również zmniejszyć ilość opakowań i przyczynić się do zachowania bioróżnorodności i środowiska naturalnego, kupując produkty w sklepach z kosmetykami naturalnymi. 

Kosmetyki naturalne różnią się także od wszystkich innych produktów dostępnych na rynku. Wyróżnia je jasny i precyzyjny skład. Są wolne od wszelkich szkodliwych substancji chemicznych i środków, które mogłyby powodować problemy skórne. Dlatego też trend na życie w zgodzie z naturą wciąż rośnie. 

Klienci coraz częściej wybierają kosmetyki naturalne, które pomagają im świadomie dbać o skórę. Wszystkie rodzaje skóry mogą korzystać z kosmetyków naturalnych. Może to być zarówno skóra sucha lub mieszana, jak i tłusta, wrażliwa i trądzikowa. Osoby z alergią lub nadwrażliwością na niektóre składniki i produkty drogeryjne również mogą stosować kosmetyki naturalne. Atopowe zapalenie skóry może być również spowodowane chemicznymi i sztucznymi składami niektórych produktów drogeryjnych. Powoduje to podrażnienia i zaczerwienienia skóry wraz z szeregiem innych objawów. Kosmetyki niskiej jakości mogą również powodować reakcje alergiczne. Kosmetyki naturalne nie powinny uczulać. Ponieważ nie zawierają szkodliwych substancji, kosmetyki naturalne są dobre dla Twojego układu odpornościowego. 

Kosmetyki naturalne są zazwyczaj hipoalergiczne i nie zawierają substancji zapachowych. Produkty te są przeznaczone dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Produkty te są świetne dla młodej skóry, która jest podatna na problemy skórne spowodowane burzą hormonalną.

Kosmetyki naturalne: Gdzie można je kupić?

Gdzie znaleźć kosmetyki mineralne najwyższej jakości?  Kosmetyki naturalne powinny być kupowane u renomowanych producentów. Polecane są również sklepy, które uczciwie i rzetelnie informują o składzie produktu. 

Kosmetyki naturalne powinny być również testowane przed zakupem dużych ilości. Dzięki temu będzie można zweryfikować ich jakość, skład oraz zastosowanie. Kosmetyki naturalne można kupić zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych w bardzo przystępnych cenach.