Baza do paznokci i jej zastosowanie

Coraz więcej kobiet decyduje się na manicure hybrydowy. Nie można się temu specjalnie dziwić. Stylizacje hybrydowe na paznokciach charakteryzują się bowiem znacznie lepszą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nie odpryskują, nie ścierają się tak, jak tradycyjne lakiery do paznokci. Co więcej, prawidłowo wykonany manicure hybrydowy bez problemu trzyma się na płytce paznokciowej nawet 2-3 tygodnie. Zatem, co sprawia, że hybryda tak długo utrzymuje się na paznokciach i tak efektownie się prezentuje?

Odpowiednia baza to podstawa!

Sekretem ponadprzeciętnej trwałości stylizacji hybrydowych jest ich unikatowa formuła i sposób, w jaki się je aplikuje i utrwala. Fundamentem hybrydowego manicure jest baza do paznokci. Jest ona podstawą do jego wykonania. Baza stanowi pierwszą, niezwykle ważną warstwę podkładową, pod kolejne, nakładane na nią produkty. Prawidłowo nałożona zwiększa przyczepność lakieru hybrydowego i sprawia, że stylizacja hybrydowa trzyma się na paznokciach przez długi czas. Co więcej, wyrównuje ona płytkę paznokciową i ujednolica jej koloryt. Wybierając odpowiednią bazę, możemy też za jej pomocą przedłużyć paznokcie i nadać im atrakcyjny kształt.

Rodzaje baz do paznokci

Kiedy decydujemy się na wykonanie na paznokciach hybrydowej stylizacji, w pierwszej kolejności musimy położyć na nich odpowiednią bazę. Przy naturalnej, mocnej płytce paznokciowej sprawdzi się klasyczna, transparentna baza o lekkiej konsystencji. Estetycznie wyrówna ona płytkę paznokciową i sprawi, że lakier hybrydowy będzie perfekcyjnie do niej przylegał.

Przy paznokciach kruchych i łamliwych idealnym rozwiązaniem będzie baza budująca, czy też kauczukowa. Ma ona nieco gęstszą konsystencję. Wzmocni ona płytkę paznokciową, ale umożliwi także jej przedłużenie. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju bazy nawet na zniszczonych paznokciach można stworzyć efektowną stylizację hybrydową.

Jeśli nasze paznokcie wymagają regeneracji, a mimo wszystko nie chcemy rezygnować z hybrydowych stylizacji, najlepszym rozwiązaniem będzie witaminowa baza hybrydowa. Zawiera ona cenne substancje odżywcze o działaniu regenerującym. Dzięki jej zastosowaniu płytka paznokciowa zostanie odżywiona i wzmocniona, a manicure będzie się na niej doskonale trzymał.

Top do paznokci- trwała i odporna na uszkodzenie stylizacja

Aby lakier hybrydowy był odporny na uszkodzenia i przez długi czas prezentował się perfekcyjnie, koniecznie musi być zabezpieczony za pomocą topu. Choć dostępne na rynku topy do paznokci różnią się pomiędzy sobą właściwościami, to głównym ich zadaniem jest skuteczna ochrona stylizacji przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Top do paznokci hybrydowych stanowi doskonałą tarczę obronną stylizacji. Chroni ją przed zarysowaniem, przetarciem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Zwiększa jej trwałość i efektownie podkreśla kolor lakieru. W przypadku topów z błyszczących nadaje stylizacjom piękny połysk i zapobiega matowieniu lakieru.