Duże rozmiary biustonoszy – dlaczego tak ważny jest ich odpowiedni dobór?

Choć sporej wielkości biust to powód do dumy, nie da się nie zauważyć, że jego posiadanie może być równie kłopotliwe. Zwłaszcza, kiedy nie ma odpowiedniej oprawy. Bóle kręgosłupa, odparzenia to tylko nieliczne dolegliwości, na jakie muszą przygotować się panie hojnie obdarzone przez naturę. Czy jednak trzeba się na nie bezwiednie godzić? Na szczęście nie. Z pomocą przychodzą duże rozmiary biustonoszy, które właściwie dobrane do wielkości oraz kształtu piersi pozwolą przywrócić dawny komfort życia. W jaki sposób je wybierać? Na co zwracać uwagę?

Rozmiar to podstawa!

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że najważniejszym elementem podczas doboru idealnego stanika jest odpowiedni rozmiar. Tylko wtedy będzie w stanie zagwarantować optymalny komfort noszenia, którego tak potrzebują panie z większym biustem. Nie bez znaczenia pozostaje również łączenie między miseczkami. To często pomijany, a tak ważny element konstrukcyjny bielizny, który w dużej mierze wpływa na atrakcyjny wygląd biustu. Niedopuszczalne jest, aby odstawało od mostka, albowiem oznacza, że miseczki są za małe do piersi. Staniki plus size muszą być także stabilne w obwodzie, albowiem tylko wtedy zapewnią odpowiednie podtrzymanie. Duże rozmiary biustonoszy, oprócz odpowiedniego dopasowania w obwodzie, muszą posiadać szerokie ramiączka. Dzięki temu pozwolą uniknąć bolesnych i nieprzyjemnych otarć. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Praktyczna regulacja, wygląd miseczek (ważne, aby okalały całą pierś) czy fiszbiny umiejscowione zaraz przy podstawie biustu są równie istotnym elementem, o którym trzeba pamiętać kupując duży rozmiar biustonosza.

Dlaczego odpowiednie dopasowanie jest takie ważne?

Tak, jak niewłaściwie dobrana odzież powoduje dyskomfort i nieestetyczny wygląd, tak podobnie jest w przypadku zakupu dużego rozmiaru biustonosza. Odpowiednie dopasowanie jest bowiem rzeczą absolutnie najważniejszą! W przeciwnym razie należy liczyć się z bolesnością pleców na skutek znacznego obciążenia, co rzecz jasna skutecznie utrudni normalne funkcjonowanie. Należy również zwrócić uwagę, że duże rozmiary biustonoszy są tak skonstruowane, aby chronić przed odparzeniami, co okazuje się szczególnie mile widziane w okresie letnim. To jednak nie koniec. Niewłaściwie dobrany stanik przyczynia się także do optycznego poszerzenia sylwetki. Nie zbiera piersi i nie jest w stanie ich ustabilizować, co niestety odbije swoje negatywne piętno na sposobie odbioru sylwetki.