Jak nosić chokery i jakie są ich rodzaje?

Chokery w latach dziewięćdziesiątych XX wieku były często spotykane, zarówno w szeroko pojętym mainstreamie, jak i kulturze alternatywnej. Dziś powróciły do łask i stanowią modny dodatek kobiecych stylizacji. Choć nie ma jedynego słusznego sposobu na ich noszenie, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Jak nosić choker?

Prawidłowo wykorzystane naszyjniki potrafią sprawić, że każda kreacja będzie bardziej interesująca. Warto wiedzieć, że dobrze dobrany dodatek tego typu może być używany przez osoby w każdym wieku i wykorzystywany przy każdej okazji. Oto kilka ważnych wskazówek, które pomogą w ich prawidłowym noszeniu:

  • mniejsze kolczyki – najważniejszą wskazówką, którą zawsze warto przestrzegać, jest używanie małych kolczyków, przy łączeniu ich z chokerem. Duża biżuteria na uszy może dotykać naszyjnika, co nie wygląda zbyt dobrze. Oczywiście istnieje możliwość łączenia chokerów z przyciągającymi wzrok kolczykami. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu umiaru, aby różne dodatki nie „kłóciły się” ze sobą;
  • linia dekoltu – kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy noszeniu chokerów jest rodzaj dekoltu. Okrągłe wcięcie w podobnym kolorze to dyskretny sposób na jego dopasowanie do reszty stroju, np. czarny aksamitny naszyjnik i prosty czarny t-shirt;
  • kilka chokerów jednocześnie – noszenie wielu cienkich rodzajów za jednym razem to świetny sposób na zwiększenie atrakcyjności stylizacji. Warto w tym przypadku bawić się kolorystyką, aby tworzyć przyciągające wzrok akcenty. Taka forma noszenia chokera jest najbardziej odpowiednia do prezentowania za dnia.

Modne rodzaje chokerów na szyję

Najlepsze chokery dla osób, które nigdy wcześniej ich nie miały, to proste modele, które można łączyć ze sobą w subtelny sposób. To jednak tylko jeden pomysł na noszenie tego rodzaju biżuterii. Oprócz tego warto wspomnieć o innych typach, np.: tych wykonanych z łańcuszków, będących połączeniem naszyjnika z chustką (bandana choker) czy modelach z kryształkami.

Oczywiście warto także wspomnieć o klasycznych modelach, które przeżywają obecnie drugą młodość. Mowa tu m.in. o chokerze gotyckim, lub imitującym tatuaż. Ten nostalgiczny dodatek do świetny akcent dla letnich kreacji. Ma zwykle grubość 1-2 cm i jest idealny do noszenia na co dzień ze względu na swój nieformalny charakter. Przez to chokery gotyckie często można spotkać na wszelkiego rodzaju festiwalach. Dużą popularnością cieszy się jedna z odmian, czyli modele gotyckie z zawieszką.

Do delikatnych stylizacji świetnie sprawdzą się chokery w formie wstążki lub kokardki. Ten na wskroś kobiecy dodatek ( co ciekawe, spopularyzowany przez baleriny) pozwala na wiele możliwości personalizacji. Choker może być w tym przypadku grubszy lub cieńszy i wiązany na różne sposoby.