Jak wybrać portfel męski?

Portfel męski jest jednym z najważniejszych akcesoriów. To właśnie w nim trzyma się dokumenty, pieniądze, bilety i inne, niezwykle istotne drobiazgi, które chce się mieć przy sobie, w zasięgu swojej ręki. Portfel stanowi swoistą wizytówkę właściciela, dlatego warto zadbać, by była ona jak najbardziej reprezentatywna. A zatem, jak wybrać portfel, który będzie funkcjonalny, elegancki i jednocześnie spełni wszystkie oczekiwania?

Jaki rozmiar portfela męskiego będzie najlepszy?

Jednym z najważniejszych parametrów, na który należy zwrócić uwagę przy wybieraniu portfela, jest jego wielkość. W sprzedaży znajdziemy bowiem zarówno duże egzemplarze, jak i małe, bardziej poręczne portfele męskie. Na który się zdecydować? Najlepszym, choć nie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem byłby zakup dwóch rodzajów: małego i większego portfela. Dlaczego? Otóż, te większe egzemplarze nie zawsze mieszczą się w kieszeni i nie zawsze pasują do eleganckich stylizacji. Z kolei małe portfele nie są w stanie zwykle pomieścić wszelkich drobiazgów. Warto zatem posiadać jeden większy portfel, z którego będziemy korzystać na co dzień. Możemy w nim trzymać gotówkę, bilety, notatki, wizytówki i wszystkie inne potrzebne przedmioty. Natomiast na ważniejsze okazje, na które trzeba przyodziać oficjalny strój, lepiej zabrać niewielki, poręczny portfel męski

Z jakiego materiału powinien być uszyty portfel męski?

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej eleganckie i stylowe są portfele zrobione z prawdziwej skóry. To właśnie dlatego w sklepach z najwyższej jakości ubraniami, butami i akcesoriami dla mężczyzn, takich jak dastan.pl znaleźć można wyłącznie portfele skórzane. Wybór powinien paść właśnie na taki materiał przez wzgląd na wiele czynników, takich jak:

 • większa wytrzymałość niż egzemplarzy ze sztucznej skóry;
 • duża odporność na ścieranie;
 • szlachetność;
 • ekskluzywność;
 • dopasowanie do innych dodatków, takich jak skórzane buty czy skórzany pasek;
 • wysoka jakość.

Na co zwrócić uwagę, kupując portfel męski?

Decydując się na zakup portfela warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie, jeśli chcemy, by ten wybór był naprawdę trafny.

 1. Cel zakupu. Nie zawsze wybieramy portfel dla siebie, bowiem ten gadżet jest jednym z najbardziej popularnych prezentów urodzinowych, imieninowych czy świątecznych. Kupując go dla siebie, powinniśmy uwzględnić indywidualne potrzeby, z kolei wybierając portfel męski dla kogoś innego, musimy nieco poznać jego gust i oczekiwania. Warto wówczas dowiedzieć się, jaka wielkość portfela jest najczęściej wybierana przez daną osobę, jakie kolory lubi itp.
 2. Cena. Nie da się ukryć, że jest to istotny czynnik w procesie zakupowym. W przypadku portfeli męskich nie warto decydować się na najtańsze egzemplarze. Za niską ceną kryje się bowiem zwykle słaba jakość. Po takich wyrobach można oczekiwać, że szybko zaczną się rozklejać, przecierać i będziemy musieli wymienić je na nowe. Ponadto, jak już wspomnieliśmy, portfel jest wizytówką mężczyzny. Powinien być stylowy, elegancki, nie powinien mieć przetarć, śladów znoszenia. 
 3. Rozmiar. Tę kwestię poruszyliśmy na samym początku, warto jednak wspomnieć, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup mniejszego i większego portfela męskiego na bardziej i mniej formalne okazje.
 4. Styl. Portfele dostępne są w różnorodnych wzorach, stylach. W sprzedaży znajdziemy zarówno klasyczne, proste egzemplarze, jak i te nieco bardziej oryginalne, ozdobne. Tutaj zdecydowanie liczy się indywidualne podejście oraz gust. Jak wiadomo, to, co proste i klasyczne, jest jednocześnie najbardziej uniwersalne, zatem jeśli zależy nam na ponadczasowych portfelach męskich, to decydujmy się na te minimalistyczne, klasyczne. 
 5. Ilość przegródek. Jeżeli nasz portfel służy nam wyłącznie do przechowywanie gotówki, to możemy zdecydować się na egzemplarze z jedną bądź dwiema przegródkami. Z kolei, jeśli portfel zastępuje nam nieraz całą teczkę i mamy w nim wizytówki, bilety, karteczki z zapiskami, to lepszy dla nas będzie egzemplarz z dużą ilością przegródek.


Jak widać zakup portfela wymaga namysłu i przygotowania. Warto jednak poświęcić nieco czasu, by dokonać jak najlepszego i najbardziej trwałego wyboru.