Jaka biżuteria dla mężczyzny?

Współczesna moda nie wyznacza sobie żadnych granic pod względem ubioru, jak i noszenia dodatków. Biżuteria, pomimo że kojarzona jest przede wszystkim z akcesoriami dla kobiet, jednak pośród mężczyzn cieszy się ona równie dużą popularnością. W szczególności jest to biżuteria klasyczna i pasująca na każdą okazję, czyli biżuteria męska srebrna.

Srebrne dodatki

Każdy pan, niezależnie od codziennego stylu życia oraz wieku, może znaleźć srebrne dodatki dla siebie. Uzupełniają one nawet najprostsze stylizacje do pracy, na zakupy czy jakiekolwiek wyjście. Najczęściej oczywiście mężczyźni preferują biżuterię na rękę oraz szyję. Doskonale prezentują się z koszulą i zwykłymi spodniami, przy czym warto zauważyć, iż to właśnie srebro jest materiałem, z którego produkuje się najczęściej męską biżuterię. Ozdoby te odpowiednio dobrane nie tylko uzupełnią stylizację, ale również nadadzą charakteru i osobowości noszącemu. Męska biżuteria jednak powinna być bez zbędnego i przesadnego połysku, najefektowniej prezentuje się srebro oksydowane. Np. męski łańcuszek wykonany z postarzanego i przecieranego srebra wygląda niezwykle elegancko i szykownie.

Zawieszki

Do łańcuszka można także zakupić zawieszkę, męskie motywy to zwykle krzyże, smoki, czaszki, wilki lub starożytne symbole o określonym znaczeniu. Pomimo wielu motywów, decydując się na klasyczny łańcuch, dokonamy najlepszego i uniwersalnego wyboru. Srebro nigdy nie rdzewieje, dlatego też takie akcesoria cieszą wiele lat, zwłaszcza, iż męska biżuteria wykonywana jest ze znacznie mocniejszego i trwalszego splotu niż damska. Srebro jest także odporne na zarysowania. Ponadto oprócz biżuterii na szyję, panowie bardzo lubią bransoletki srebrne męskie. To bardzo praktyczny rodzaj ozdoby, który można nosić bez zdejmowania w każdej sytuacji. Bransolety zwykle wykonane są z grubych łączonych ogniwek bez zbędnych dodatków oraz zawieszek. Rewelacyjnie spisują się jako prezent. Zwykle jest to udany upominek, ponieważ bransoletki pasują każdemu mężczyźnie i można je nosić dosłownie codziennie do każdego ubioru.

Zobacz więcej na: modnenewsy.pl