Jaki styl ubioru pasuje do Twojej osobowości? Sprawdź!

Czy zastanawiałaś się kiedyś jaki styl ubioru pasuje do Twojej osobowości? Być może nie czujesz się dobrze w ubraniach, które aktualnie masz w szafie? Jest tylko jedno rozwiązanie tej sytuacji – odnajdź swój styl zgodny z Twoją osobowością!

Przegląd stylów – który pasuje do Ciebie?

Czasami jest bardzo ciężko dobrać styl ubioru, aby idealnie odzwierciedlał osobowość – nie musisz jednak trzymać się sztywno jednego rodzaju stylu. Pamiętaj, że możesz łączyć ze sobą poszczególne elementy – w końcu to Tobie ma być w tych ubraniach wygodnie. Aby idealnie dobrać ubiór, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie – co lubię robić, jaka jest moja ulubiona muzyka? Dzięki temu lepiej poznasz siebie i wytypujesz styl, który pasuje Twojej osobowości. Poniżej znajdziesz zestawienie kilku stylów ubrań, z pewnością dopasujesz konkretny rodzaj ubioru do osobowości – przekonaj się sama!

Styl rockowy

Ubrania w tym stylu cechują się pewną dozą szaleństwa lub nonszalancji. Najczęściej wykorzystywanym materiałem w tego typu ubraniach jest skóra oraz jeans – zwłaszcza w lekkich kurtkach na lato. Oczywiście nieodzownym elementem tego typu ubrań są dodatki w postaci srebrnych bransoletek, kolczyków czy też naszyjniki. W stylu rockowym często można także spotkać bandany oraz opaski na głowę.

Styl Boho

Szczególnie lubiany przez artystyczne dusze w każdym zakątku naszego globu. Jest to styl wywodzący się z mody hipisów, ale nie brakuje w nim elementów etnicznych różnych kultur. Wyluzowany i swobodny – tak najprościej określić ten styl. Nie brakuje w nim luźnych elementów, frędzli oraz koronek wykonanych z różnych rodzajów materiałów. Kolorystyczne styl boho jest bardzo ciepły, a motywy wykorzystywane w nim budzą miłe skojarzenia – są to kwiaty, pióra oraz liście.

Styl Sportowy

Oczywiście nie musisz zakładać dresów i bluzy z kapturem – styl sportowy to coś więcej. Owszem jest to luźny styl, ale zdecydowanie bardziej polega on na łączeniu różnych stylów ze sportowym elementem – przykładowo obuwie sportowe z ołówkową spódnicą. Dzięki takiemu połączeniu możesz zupełnie odmienić swój dotychczasowy wygląd.

Styl Romantyczny

Jeśli pragniesz podkreślić swoją kobiecość jeszcze bardziej – to jest to styl wręcz idealny dla Ciebie. Cechuje się on lekkością i zwiewnością. Najczęściej występujące odcienie kolorów są delikatne i jasne – róż oraz beż to kolory, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze tego stylu. Bardzo często w stylu romantycznym występują koronki oraz motywy kwiatowe jako deseń przykładowo sukienek lub przewiewnych koszulek.

Wymienione powyżej 4 style ubioru to zaledwie wierzchołek góry lodowej, stylów ubioru jest dużo więcej – dzielą się, dodatkowo na podkategorie co daje właściwie taki wybór stylów, w którym na pewno znajdziesz swój ulubiony. Pamiętaj, że nie musisz ograniczać się do jednego rodzaju kroju ubrań – możesz je łączyć ze sobą lub co jakiś czas zmieniać.