Kosmetyki z arniką – dlaczego warto je stosować?

Arnika górska jest jedną z najcenniejszych roślin, które wykorzystuje się podczas produkcji kosmetyków. Wykazuje nie tylko właściwości przeciwzapalne oraz redukujące obrzęki, ale też sprawdza się do pielęgnacji skóry naczynkowej. W lecznictwie stosowana jest już od setek lat. Wszystko to za sprawą niezwykłego składu tej rośliny górskiej.

Krem z arniką – duża skuteczność i wyjątkowy skład

Wyciąg z arniki znajduje zastosowanie w branży kosmetycznej. Jest ważnym składnikiem licznych preparatów wykorzystywanych w pielęgnacji ciała i twarzy, jak również płynów do kąpieli czy szamponów. Wyjątkowe właściwości wymienionej rośliny wykorzystuje się też w dermokosmetykach do twarzy, takich jak krem z arniką.

Substancje aktywne, które zawiera arnika, przenikają przez naskórek i dzięki temu bez przeszkód docierają do skóry właściwej, poprawiając od środka znacznie jej kondycję. W ten sposób działa m.in. żel arnikowy z przeznaczeniem do pielęgnacji skóry mającej rozszerzone naczynka. Stosuje się go również pod postacią kojących opatrunków na zasinienia, obrzmienia czy stłuczenia.

Żel arnikowy sprawdza się też bardzo dobrze jako kosmetyk pod oczy, tym bardziej, jeżeli w tych okolicach występują nieestetycznie wyglądające cienie będące efektem umiejscowionych płytko naczyń krwionośnych. Ten bardzo skuteczny żel, działający na skórę niczym maść arnikowa, jest też pomocny w wypadku występowania worków pod oczami. Ogranicza bowiem skłonności do gromadzenia się limfy w tych partiach naszej twarzy.

Skuteczna ochrona i nawilżanie

Substancje aktywne, które zawarte są w arnice, znajdują również zastosowanie w kremach z przeznaczeniem do pielęgnacji skóry ze skłonnością do pojawiania się na niej naczynek. Silne emocje czy też gwałtowne zmiany temperatury mają na nią niekorzystny wpływ, co przejawia się występowaniem gwałtownych reakcji pod postacią zaczerwienień, pojawiających się przede wszystkim w okolicy brody, nosa i policzków.

Nawilżające kremy z arniką ograniczają bardzo skutecznie skłonności do powstawania rumienia, jak również doskonale pielęgnują płytko unaczynioną skórę, przy okazji dobrze ją nawilżając i chroniąc przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV.

Ponadto zielony kolor kremu pozwala na ukrycie mało estetycznych zaczerwienień występujących na skórze. Krem z arniką ogranicza widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz ujednolica koloryt naskórka, co zwiększa komfort. Nie jest konieczne wówczas używanie dodatkowo fluidu czy innych kosmetyków.