Moda męska – jaki garnitur wybrać?

W obliczu mody damskiej często zapomina się o męskiej wersji. Może się wydawać, że jest ona mniej interesująca, że ma mniej elementów. Wcale tak nie jest. Moda męska wymaga tyle samo uwagi, co jej damski odpowiednik. Oczywiście obie wersje mają inne elementy. U mężczyzn jest mniej części garderoby, jednak mają one wiele różnych odmian. Bardzo ciekawymi ubraniami są garnitury. Ich odpowiedni wybór sprawi, że każdy mężczyzna będzie wyglądał niesamowicie! Jednak aby dobrać garnitur do osoby trzeba się na nich poznać. Co więc musisz wiedzieć o garniturach?

Rodzaje garniturów w modzie męskiej

Istnieje kilka kategoryzacji garniturów. Można je rozróżniać ze względu na okazję (stopień formalności), rozkład guzików, liczbą elementów lub też ze względu na fason. Ze względu na okazje garnitury dzielimy na: wieczorowe, dzienne oraz letnie. Marynarki mogą mieć jeden, dwa lub trzy guziki. Jeśli chodzi o liczbę elementów, to wyróżniamy garnitury dwuczęściowe lub trzyczęściowe. Same marynarki dzieli się na jednorzędowe lub dwurzędowe. Wszystkie te aspekty powinny być brane pod uwagę przy wybieraniu garnituru dla siebie. Moda męska wciąż się zmienia, dlatego jej wytyczne także powinniśmy śledzić. 

Jaki garnitur wybrać dla siebie?

Zwykle garnitury są kupowane na specjalne okazje. Śluby, wesela, chrzciny, komunie lub wielkie bankiety – to tam najczęściej widzimy eleganckie stroje. W związku z tym najczęściej wybieramy spośród garniturów wieczorowych. Zwykle stawia się na typ dwuczęściowy, czyli spodnie garniturowe i marynarkę. Rzadziej spotyka się trzyczęściowe komplety, czyli z kamizelką. O ile marynarkę jest dość prosto dopasować, to spodnie garniturowe męskie wymagają więcej przymierzania. Chodzi tu o obecną modę oraz komfort. W zależności od naszych upodobań, możemy postawić na dłuższe lub krótsze nogawki. Obecnie stawia się na takie, które nie zakrywają buta. Spodnie męskie klasyczne są często zastępowane przez wersje slim. Jednak wszystko zależy od tego, co nam samym się podoba.

Garnitur na każdą okazję – czy taki istnieje?

Moda męska w kwestii garniturów od kilku lat stawia na dopasowane modele w ciekawych wzorach i kolorach. Już nie króluje jedynie czarny i granatowy. Możemy stawiać na różne wykończenia i wzory. Taka różnorodność pozwala na bardziej luźne podejście do kwestii typów garniturów i ich przeznaczenia. Obecnie można mieszać style i łączyć różne garnitury. Niekoniecznie wieczorowy styl może być zakładany jedynie na wielkie okazje. Spodnie męskie garniturowe mogą być łączone z samą koszulą. Marynarka także dopasuje się do innych spodni. Panuje duża dowolność i swoboda. Moda męska to nie twarde wytyczne, a jedynie inspiracja!

Jeśli szukasz więc garnituru i nie wiesz, jaki wybrać, to po prostu poradź się doradcy w sklepie. Przymierz kilka propozycji i sprawdź, w którym modelu czujesz się najlepiej. To najlepszy sposób na wybór idealnego garnituru. Jeśli będziesz czuł się dobrze i swobodnie, to z pewnością będziesz także dobrze wyglądał!