Odżywki do włosów – rodzaje i zastosowanie

Każda z nas chciałaby mieć zdrowe, mocne i lśniące blaskiem włosy. Większość jednak boryka się z różnymi problemami – jak tendencja do przetłuszczania się, rozdwojone końcówki czy włosy odporne na zabiegi stylizacyjne. Jeśli Twoim kosmykom brakuje gęstości czy blasku, warto zacząć stosować odżywkę do włosów. Musisz jednak wybrać odpowiednią – jakie są rodzaje odżywek dowiesz się poniżej. Sprawdź!


 Podstawą pielęgnacji włosów jest mycie ich szamponem zgodnym z ich potrzebami, ale to za mało. Równie istotne są kolejne etapy pielęgnacyjne – większość z nas dodatkowo stosuje odżywki do włosów. Wybór konkretnego produktu ma dla włosów ogromne znaczenie, dlatego wybierz taką, która będzie jak najlepiej odpowiadała Twoim włosom.


 Odżywki do włosów kręconych


 Włosy kręcone są zwykle delikatne, suche i podatne na uszkodzenia. Łatwo je zniszczyć lub przesuszyć gorącym powietrzem, niewskazane dla nich są też preparaty z silikonami i układanie ich na siłę. Kluczem do właściwej pielęgnacji takich kosmyków jest ich delikatne mycie, nawilżanie i olejowanie oraz odżywianie – odżywka do kręconych włosów to podstawa.


 Nie należy też zapominać o regularnym używaniu odżywki do włosów. Warto sięgać po dobrej jakości kosmetyki – jak szampon i odżywka do włosów kręconych. Szukaj produktu z krótkim, prostym i naturalnym składem. Najlepsze będą lekkie odżywki do włosów kręconych, mające nieco „lejącą” się konsystencję.


 Odżywki do włosów suchych i zniszczonych


 Na wygląd i kondycję włosów wpływ ma wiele czynników – jak m.in. silny wiatr, promieniowanie UV, woda chlorowana na basenie, częste korzystanie z suszarki lub prostownicy czy suche powietrze. Sprawia to, że włosy przesuszają się i tracą blask, stają się matowe. Do takich kosmyków polecamy dobrać specjalną odżywkę do włosów zniszczonych i suchych, która zadba o ich optymalne nawilżenie. Skutecznie nawilżają całą strukturę włosów.


 Odżywki do włosów po koloryzacji


 Farbowanie to popularny zabieg, ale musisz po nim dobrze zadbać o swoje włosy, by nie wpłynął niekorzystnie na ich kondycję. Odżywki do włosów farbowanych uzupełniają ubytki, odżywiają i nawilżają, ale też przedłużają uzyskany efekt i wpływają na intensywność koloru.


 Odżywki do włosów przetłuszczających się


 W drogeriach nie brakuje różnych odżywek – do włosów farbowanych, kręconych, słabych i suchych, ale też z tendencją do przetłuszczania się. Takie włosy to efekt nadmiernego wydzielania sebum. Wybierz odżywkę, która ma składniki regulujące wydzielanie sebum, by włosy nadmiernie się nie przetłuszczały.