Poznaj modę męską na każdą okazję

Moda męska zmienia się wraz z upływem czasu, ale pewne wskazówki pozostają te same. Pojęcie “ponadczasowej elegancji” również dziś nie jest puste. Dowiedz się więcej na temat wybierania właściwych ubrań, a może już niedługo zmienisz swój styl na lepsze!

Formalna moda męska – ubierz się elegancko!

Elegancka moda męska zawsze jest w cenie, chociażby z uwagi na oficjalne okazje, których w życiu nie brakuje. Podstawowym elementem wyjściowej męskiej kreacji jest oczywiście koszula – na ważne okazje warto jest wybrać krój slim lub regular. Ten pierwszy w ścisły sposób przylega do ciała, dlatego polecany jest osobom, które chcą podkreślić swoją sylwetkę. Należy jednak pamiętać, aby koszula nie była zbyt luźna, ponieważ może wyglądać to w niektórych przypadkach niechlujnie. Wskazówki odnośnie długości rękawów są z kolei dość jednoznaczne – powinny one być odrobinę dłuższe niż rękawy marynarki i sięgać za nadgarstek.

Wspomniana już została marynarka, czyli kolejny ważny element wyjściowej stylizacji. Jej długość powinna być wystarczająca, aby zasłaniać połowę długości ciała liczoną od kołnierzyka, aż po buty. Klapy marynarki wyglądają z kolei najlepiej, gdy swobodnie opierają się o klatkę piersiową i nie załamują się. Odwiecznym problemem dla wielu osób jest kwestia zapinania guzików, gdy chodzi o ten element garderoby. Zasada głosi, że powinny one być zapięte w czasie stania i rozpięte podczas siedzenia. Dodatkowo warto zapamiętać, aby nie korzystać przy tym z dolnego guzika.

Ostatnim ważnym elementem ubioru są buty – powinno być dobrze wypastowane, czyste oraz odpowiednio dobrane. Zbyt duży rozmiar od razu będzie rzucał się w oczy, gdy mamy do czynienia z eleganckim obuwiem w stylu tzw. oksfordów. Nawet wkładki nie zmienią faktu, że buty będą nieestetycznie odstawały od kostki. To dlatego warto jest zawsze zadbać o wybranie ich odpowiedniego rozmiaru. Na koniec dobrze wspomnieć też o sznurowadłach, które powinny być raczej skromne i nie rzucać się w oczy.

Moda męska w stylu casual

Moda męska w luźniejszym stylu dotyczy mniej formalnych okazji i codziennego ubioru. Nie zawsze sytuacja wymaga, abyśmy musieli być ubrani w wyjściowym stylu, a każdy lubi czasem trochę swobody. Jak sprawić, abyśmy mimo to wyglądali dobrze i tak też się czuli?

Kluczowe jest wybranie odpowiadającego nam stylu. Nie chodzi o to, aby każdy element ubioru musiał być zawsze idealnie dobrany – wystarczy, że tworzą one razem pewną całość. Jeśli decydujemy się np. na luźny styl oversize, to nie powinniśmy zakładać jednocześnie przylegającej do ciała kurtki, takiej jak ramoneska. Tego typu połączenia wyglądają raczej na efekt braku czasu niż na przemyślaną stylizację.

Kolejną ważną kwestią jest oszczędność – zbyt wiele dodatków lub wzorów naraz sprawi, że strój wyda się chaotyczny, a nie ekstrawagancki. Jeśli mamy jakiś ulubiony element garderoby, to warto skupić się na jego wyeksponowaniu, a nie zakrywać go innymi. Wzorzysta koszula będzie o wiele lepiej wyglądała w towarzystwie prostych spodni i marynarki, ponieważ zwróci na siebie uwagę. 

Należy jednak pamiętać przede wszystkim o tym, aby dobrze się czuć we własnej skórze. Te kilka prostych porad sprawi, że łatwiej będzie nam znaleźć nasz własny styl i czuć się dobrze z tym, jak wyglądamy.