Silne paznokcie dzięki pielęgnacji bazą proteinową

Martwisz się, że Twoje paznokcie są łamliwe i często ulegają uszkodzeniom? Niestety jest to powszechny problem wielu kobiet, a wpływ na to mają bardzo często geny. Nie oznacza to jednak, że nie można z tym walczyć! Istnieje wiele sposobów, aby radzić sobie z problematyczną płytką i cieszyć się pięknym wyglądem paznokci.

Główne przyczyny osłabionych paznokci

Oprócz genetycznej loterii, na osłabienie naszych paznokci mogą wpływać również uszkodzenia mechaniczne, o które nie jest trudno. Jeśli prace domowe (np. zmywanie) wykonujemy bez rękawiczek, często korzystamy z przedłużania metodą hybrydową lub nasza stylizacja została nieumiejętnie zdjęta to nie masz szans, aby obejść się bez mniejszych lub większych problemów z płytką. Dodatkowo jeśli nasza dieta nie jest odpowiednio zbilansowana i brak w niej białka, składników mineralnych (np. krzemu, cynku, miedzi) oraz witamin A,E i grupy B, może być to kolejny powód słabej kondycji paznokci. Jak zatem utrzymać je w świetnej kondycji? Sposobów jest kilka (https://www.indigo-nails.com/blog/pl,b341,wzmocnij-paznokcie-z-protein-base.html)!

Pielęgnacyjny niezbędnik, czyli co warto mieć w kosmetyczce

Pierwszym produktem z pielęgnacyjnego niezbędnika jest olej arganowy, w którego skład wchodzą m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe mające zbawienny wpływ na wzmocnienie powierzchni płytki. Ponadto warto zaopatrzyć się w bazy – proteinową i mineralną. Do zadań pierwszej z nich należy ogólne wzmocnienie paznokci, chronienie i przeciwdziałanie rozdwajaniu się, a także naprawa uszkodzeń mechanicznych, natomiast druga jest produktem niezwykle uniwersalnym. Może równocześnie pełnić rolę bazy, koloru i top coatu. Wszystko dzięki znakomitym właściwościom – kryciu nawet do 75%, szybkiej aplikacji oraz konsystencji, która nie zalewa skórek, nie pozostawiając nieatrakcyjnie wyglądających smug.

Zmieniając swoje nawyki żywieniowe, zachowując większa ostrożność podczas domowych obowiązków oraz stosując regularnie powyższe produkty, Twoje paznokcie będą wyglądały przepięknie przez cały rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.