Czy złoty pierścionek to jedyny dobry wybór na zaręczyny?

Słyszałeś o tym, że pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany ze złota, jednak Twoja wybranka zdecydowanie bardziej woli srebro? Co zrobić w takiej sytuacji? Czy złoty pierścionek na zaręczyny to konieczność?

Idealny złoty pierścionek zaręczynowy

Złoto to szlachetny rodzaj kruszcu, który symbolizuje trwałość uczuć. Jest z tego względu najczęściej wybierane na zaręczyny. Pamiętaj o tym, że pierścionek zaręczynowy powinien być wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, dlatego lepiej, jeśli jest nieco bardziej ekskluzywny niż takie, które dotychczas nosiła Twoja wybranka. Wybierając złoto, masz gwarancję ekskluzywności produktu.

Sprawdź jednak dobrze jego próbę, aby złoty pierścionek był jednocześnie trwały i odporny na zarysowania oraz zawierał największą możliwą ilość czystego kruszcu i jak najmniej domieszek. Taką optymalną opcją jest próba 585, będąca jednocześnie najpopularniejszą wśród klientów. Co jednak, jeśli Twoja wybranka nie przepada za złotem?

Czy pierścionek zaręczynowy może być srebrny?

Niektóre kobiety gustują w srebrze i czują się w nim znacznie lepiej. Może to być związane z ich chłodnym typem urody, do którego taka biżuteria bardziej pasuje, lub wynikać z indywidualnych upodobań. Wyjściem z takiej sytuacji jest pierścionek z białego złota lub platyny. To zdecydowanie lepszy wybór niż srebro, które jest mniej okazałe, mniej szlachetne, a z czasem brzydko czernieje. 

Platyna jest także doskonałym wyborem, jeżeli Twoja wybranka ma alergię na złoto. Ten materiał jest nieco droższy, ale polecany dla alergików, dzięki czemu masz pewność, że Twoja ukochana będzie mogła bezpiecznie nosić swój pierścionek zaręczynowy. Ale wybór kruszcu to nie wszystko. Równie ważny jest kamień.

Oprócz koloru wybierz także odpowiedni kamień

Najczęściej wybieranym kamieniem w pierścionkach zaręczynowych jest diament. To klasyka, która z pewnością spodoba się każdej kobiecie. Jeśli poszukujesz czegoś mniej szablonowego, masz do wyboru także inne kamienie szlachetne, takie jak szafir, rubin czy akwamaryn. 

To propozycja dla Twojej wybranki, jeśli docenia ona nietypowe rozwiązania w biżuterii lub ma swój ulubiony kamień. Złoty pierścionek z takim dodatkiem jest bardzo elegancką ozdobą na dłoni.

Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Wybrałeś już idealny złoty pierścionek z odpowiednim kamieniem? Teraz pozostaje dopasowanie rozmiaru do palca Twojej ukochanej. Najłatwiej byłoby oczywiście, gdybyś go znał. Jeśli jednak tak nie jest, możesz zmierzyć inny pierścionek, który nosi, ale pamiętaj, że musi pasować na konkretny palec, czyli serdeczny!

W zmierzeniu palca może pomóc Ci siostra lub przyjaciółka przyszłej narzeczonej, która zrobi to dyskretnie i bez podejrzeń. Możliwości jest wiele, dlatego warto wtajemniczyć kogoś w całe przedsięwzięcie, dzięki czemu nie zdradzisz się żadnym swoim nietypowym zachowaniem. Powodzenia!