Depilacja woskiem – czego potrzebujesz?

Depilacja ciała woskiem to jedna z wyjątkowo popularnych metod usuwania zbędnego owłosienia z ciała. Wyróżnia się skutecznością i zapewnia dobre efekty, poza tym zabieg nie jest trudny do wykonania. Potrzebujesz nieco wprawy oraz kilka akcesoriów. Wosk do depilacji z podgrzewaczem, szpatułki czy wosk w rolce to produkty, w które trzeba się zaopatrzyć. Poniżej podpowiadamy, w co warto zainwestować.

Wosk do depilacji z podgrzewaczem

Podgrzewacze służą do podgrzewania wkładów woskowych. Są proste i bezpieczne w obsłudze, stanowią niezbędne element wyposażenia kosmetyczki. Zwróć uwagę m.in. na parametry urządzenia, głównie jego moc. W salonie sprawdzi się dobrej jakości wosk do depilacji z podgrzewaczem wielofunkcyjnym. Profesjonalne urządzenie pozwoli w tym samym czasie podgrzewać kilka wkładów, a także wosk w puszce. Zapewni wysoki komfort pracy i świetny efekt – najwygodniejszy jest podgrzewacz z bazą, bez kabla. Dobrej jakości podgrzewacz powinien posiadać termostat umożliwiający precyzyjną regulację temperatury i zapewniać jej utrzymanie.

Szpatułki do depilacji

Drewniane szpatułki służą do równomiernego nakładania wosku na skórę i jego rozprowadzanie. Naturalny, ekologiczny materiał i budowa znacznie usprawniają pracę kosmetyczki, przyspieszają ją i zapewniają komfort. Są ekologiczne i jednorazowe.

Patyczki do wosku warto mieć w dużym zapasie, gdyż są one powszechnie używane podczas zabiegu usuwania woskiem owłosienia z ciała. Świetnie sprawdzą się do nakładania wosku przy depilacji m.in. wąsika, brwi lub nosa. Na takie nieduże powierzchnie, gdzie wymagana jest precyzja, sprawdzą się wąskie drewniane szpatułki do depilacji.

Wosk w rolkach

Bardzo popularnym i powszechnie stosowanym produktem podczas zabiegów depilacji zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu, jest wosk w rolkach. Produkuje się go na bazie wosku pszczelego, który ma właściwości nawilżające. Sprawdza się głównie w przypadku owłosienia twardego i mocnego, trudnego do usunięcia. Wosk w rolkach przeznaczony jest do usuwania włosków z dużych powierzchni ciała – m.in. pleców czy nóg.

Parafina kosmetyczna

Parafina to jeden z używanych podczas zabiegu depilacji produktów. Działa na skórę nawilżająco i odżywczo, warto go stosować na wysuszoną i popękaną skórę. Poza tym doda jej blasku. By jej używać, zainwestuj też w parafiniarkę, czyli specjalne urządzenie, które przydatne jest w trakcie wykonywania zabiegów parafinowych na twarz, dłonie czy stopy. Gdy parafina rozpuści się, zanurza się w niej dłonie lub delikatnie nakłada się ją pędzelkiem na twarz.