Idealne brwi – jak poprawnie wykonać ich makijaż?

Każda kobieta ma inne brwi. Gęste lub praktycznie pozbawione włosków. Ciemne lub bardzo jasne. Jedne mają je naturalnie zagięte w łuk, inne proste, a jeszcze inne mocno skierowane ku środkowi. Mamy różne brwi, ale możemy o nie zadbać tak, żeby wyglądały naprawdę świetnie! Wszystko dzięki odpowiedniej pielęgnacji i makijażowi. Jednak wiele kobiet nie umie stworzyć takiego wyglądu swoich brwi, który pasowałby do ich urody. Dlatego dziś przychodzimy z poradnikiem, jak poprawnie wykonać makijaż, który idealnie podkreśli nasz wygląd! Idealne brwi są w zasięgu Twoich rąk.

Jak pielęgnować nasze brwi?

Aby móc wykonać poprawnie makijaż brwi, najpierw trzeba o nie odpowiednio zadbać. Przede wszystkim należy je regularnie depilować. Służy do tego pęseta oraz mała brzytwa. Można je dostać w każdej drogerii lub w Internecie. Każde brwi rosną inaczej. Musimy więc nadać im kształt. Zwykle wyrywamy włoski, które nachodzą na powiekę oraz kształtujemy łuk brwiowy. Musimy także usunąć włoski znad nosa. Brzytewka posłuży nam do wykonturowania całości, także od góry. Jeśli chcemy, aby nasze brwi były gęste i piękne, możemy traktować je olejkiem rycynowym, który świetnie na nie wpłynie. Wystarczy wieczorem nałożyć go szczoteczką i gotowe!

Jakie kosmetyki najlepiej sprawdzą się przy makijażu brwi?

Jeśli chodzi o makijaż brwi, to mamy kilka opcji do wyboru. W drogeriach znajdziemy najróżniejsze kosmetyki poświęcone właśnie tej partii twarzy. Są to kredki, pomady i cienie do brwi. Każda opcja ma swoje wady i zalety. Kredka pozwala nam na dobre wykonturowanie brwi oraz jej uzupełnienie, jednak możemy z początku używać jej zbyt mocno. Pomada sprawdzi się u osób, które nie mają zbyt gęstych brwi, jednak jej użytkowanie nie należy do najprostszych. Pudry i cienie do brwi dają nam dużą swobodę działania i świetnie sprawdza się dla osób początkujących, jak i doświadczonych. Warto więc postawić właśnie na ten kosmetyk. Oprócz tego, będzie nam potrzebny pędzelek. Powinien być on skośny i prosty, niewielkich rozmiarów. Mniej więcej szerokości naszej brwi. Jeśli szukasz świetnych kosmetyków do brwi, koniecznie przeczytaj ten artykuł: http://www.malemen.pl/makeup-revolution-brow-pomade-makijaz-permanentny-okaze-sie-zbedny/.

Jak malować brwi?

Makijaż brwi powinniśmy zacząć od wyczesania włosków. Następnie nakładamy puder w taki sposób, aby na końcach był on najciemniejszy oraz na szczycie łuku brwiowego. Im bliżej środka twarzy, tym mniej produktu nakładamy. Gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.