Jak utrzymać porządek w szafie bądź garderobie?

Wnętrze szafy czy garderoba to przestrzeń, w której dość łatwo stracić kontrolę nad porządkiem. Bardzo często umieszczamy w nich rzeczy, które powinny zostać schowane, ale nie poświęcamy czasu na ich posegregowanie i ułożenie. Dzisiaj jednak utrzymanie porządku we wnętrzu szafy czy w garderobie jest naprawdę bardzo proste. Z pomocą przychodzą nam rozmaite organizery do szafy.

Organizery do szafy – jak zapanować nad bałaganem w szafie?

Na uporządkowanie szafy musimy przeznaczyć kilka godzin. Dlatego warto za porządki w szafie zabrać się wtedy, gdy mamy wolny cały dzień. Zanim zabierzemy się za porządkowanie wnętrza szafy czy garderoby musimy wyjąć wszystkie znajdujące się w nich ubrania i akcesoria. Należy je przejrzeć i pozbyć się tych, z których od dawna (co najmniej od dwóch lat) nie korzystaliśmy. Zbyt małe czy znoszone ubrania, ale także te, które przestały nam się podobać, możemy oddać potrzebującym. Kiedy przejrzymy wszystkie rzeczy z szafy, warto pogrupować je według kategorii. Ubrania możemy grupować według różnych kategorii, ważne, aby było to dla nas wygodne. Rzeczy można segregować według przeznaczenia, pory roku czy koloru. Posegregowane rzeczy umieścić można na półkach czy wieszakach. Ale można też wykorzystać specjalne organizery do szafy. Na ogół organizery są wykonane z różnego rodzaju materiałów tekstylnych. Dzięki nim każda rzecz będzie miała swoje określone miejsca, a my unikniemy bałaganu w szafie czy garderobie.

Co można przechowywać w organizerach do szafy?

Organizery do szafy znakomicie nadają się do przechowywania bardzo różnych rzeczy. Można wykorzystać je do przechowywania bluzek albo T-shirtów. Te części garderoby układamy w organizerze na sztorc. Możemy w nich przechowywać również bieliznę oraz różnego rodzaju akcesoria: paski, krawaty, okulary przeciwsłoneczne. Organizery dostępne są w różnych wielkościach, mogą wykonane także z tworzywa sztucznego. Świetnie sprawdzą się nawet do przechowywania biżuterii. Do organizerów czy pudełek warto schować także te rzeczy, które używane są sporadycznie.

W jaki sposób zorganizować przestrzeń w szafie?

Dokładne rozplanowanie przestrzeni, którą mamy do dyspozycji w swojej szafie czy garderobie, pomoże nam dobrze je zorganizować. Wyjęte z szafy rzeczy dzielimy na trzy grupy: ubrania noszone najczęściej, rzeczy noszone rzadko, ubrania, których wcale nie nosimy. Na półkach układamy T-shirty, bluzy, swetry i inne dzianinowe ubrania. Każdą półkę przeznaczamy na inne rzeczy. Sukienki, marynarki i koszule wieszamy na dłuższym drążku, a spódnice i spodnie – na krótszym. Organizery do szafy wykorzystujemy do trzymania bielizny, drobnych akcesoriów i biżuterii.

Utrzymanie porządku we wnętrzu szafy wcale nie jest trudne. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, dzięki którym możemy raz na zawsze zapomnieć o bałaganie w szafie. Organizery do szafy sprawią, że każdą potrzebną nam rzecz znajdziemy natychmiast.