Jak wyrazić siebie? Poznajcie najlepsze sposoby, dzięki którym odkryjecie siebie

Wiele osób zbyt dużą uwagę skupia na kreacji siebie i swojego wizerunku i wbrew pozorom takie zachowanie nie dotyczy tylko celebrytów. A to duży błąd. Oczywiście są też tacy ludzie, którzy sami mają problem z odkryciem samych siebie, a trudno być szczęśliwym, gdy nie wiemy kim tak naprawdę jesteśmy. Czas więc wyrazić siebie. Ale jak to zrobić?
 Poznajcie najlepsze sposoby, dzięki którym odkryjecie siebie i wreszcie poczujecie się dobrze w swoim ciele.

Jak być sobą w tym sztucznym świecie?

Zawsze kreowanie wizerunku było obecne, ale teraz przekracza już jakiekolwiek normy. Pomyślcie tylko jak wielką rolę mają tutaj media społecznościowe, gdzie ludzie wrzucają zdjęcia, które nijak mają się do rzeczywistości. Nie chodzi już tylko o obrabianie zdjęć, ale też o to, że są tacy, którzy potrafią tylko do zdjęcia się przebierać. W restauracji, zamiast skupić się na jedzeniu, wolą robić fotki. Gdzie w tym wszystkim realizm i bycie sobą? Nie ma na to miejsca. A przecież nie można ciągle żyć w fałszu. Czas więc na zmiany w myśleniu i postępowaniu. Czas skupić się na sobie i na tym co nam sprawia przyjemność, a nie na tym, co jest modne czy co warto robić.

Ubieraj się jak chcesz i wyraź siebie

Masz prawo interesować się modą, ale masz prawo też zupełnie nie mieć pojęcia o aktualnych trendach. Możesz zwracać uwagę na to jak wyglądasz, ale masz również prawo nie przywiązywać zupełnie wagi do wyglądu zewnętrznego i każde postępowanie jest jak najbardziej ok. Jeżeli chcesz pokazać swoją naturę i to, że jesteś barwnym ptakiem, to możesz to zrobić poprzez ubiór. Masz prawo nosić co chcesz i jak chcesz. Nie musisz zwracać uwagi na to, co inni o tobie pomyślą, bo tylko twoje zdanie się liczy. Jednocześnie nie trzeba wcale ulegać kanonom modowym. Masz ochotę na mini to ją po prostu załóż. Chcesz nosić obcisłe jeansy nawet, gdy nie nosisz rozmiaru 36 to także powinnaś to zrobić. Ubiór może wyrażać Ciebie i nie musisz się wstydzić tego, kim jesteś. Ale możesz również zupełnie nie przywiązywać wagi do tego, co nosisz. Możesz być modowym freakiem czy miłośniczką miszmaszu.

Tatuaż jako wyraz siebie, moda czy styl życia

Tatuaże są modne i to fakt niezaprzeczalny. Ale trzeba przyznać, że są czym więcej niż tylko dekoracją ciała, choć mogą być nią przede wszystkim. Poprzez tatuaż możesz wyrazić siebie, ale i swoje przekonania. Tatuaż „Vegan” czy „ALF (Animal Liberation Front) są wyrazem twojej miłości do zwierząt, ale i poszanowania braci mniejszych. Możesz być też anarchistką, pacyfistką czy wyrażać filozofię moralną ahinsa. Masz prawo być kim chcesz i tatuaż może być tego wyrazem. Masz ochotę na tatuaż typu rękaw, ale ciągle słyszysz, że nie wypada, bo jesteś kobietą, to przestań słuchać takich osób, bo to Twoje ciało i Twój wybór. To Ty będziesz dumna z tatuażu, albo i nie, ale wybór zależy od Ciebie. Wybierz tylko dobry salon tatuażu. My polecamy https://www.skytattoo.net/ i skup się na sobie, a nie na tym, co radzą Ci inni. Nikt za ciebie życia nie przeżyje i podejmowanie decyzji należy tylko do Ciebie.

tatuaż

Spełniaj marzenia

Znacie już najlepsze studio tatuażu, to czas przejść do kolejnego sposobu na poznanie siebie. Otóż nasza rada jest prosta i brzmi: skup się na sobie. W tym krótkim stwierdzeniu jest tylko prawda. Nie chodzi rzecz jasna o egoizm, lecz o to, by wreszcie pomyśleć o tym co Ciebie właśnie interesuje, a nie innych. Czas zacząć spełniać swoje marzenia. Nie należy słuchać rad, że to nie wypada. W końcu to Twoje życie i masz prawo robić z nim co chcesz. Możesz być dumna z decyzji czy ich żałować. Nawet jeżeli popełnisz błąd, to czasem lepiej żałować jakiejś decyzji niż żałować tego, że nie podjęło się próby spróbowania czegoś. Nie można żyć życiem innych, zapominając o swoich potrzebach. Absolutnie nie można słuchać innych, a nie słuchać siebie. Jeżeli do tej pory słuchaliście tylko co Wam wypada, a co nie, to niewątpliwie trudno jest Wam odnaleźć siebie i być sobą, a przez to trudno jest osiągnąć szczęście, a o szczęście przecież w życiu chodzi. Może dać je wyrażanie siebie, a nie kreowanie siebie.