Dlaczego nadruk na koszulce pęka i jak go naprawić?

Koszulki z nadrukiem nosi obecnie niemalże każdy z nas. Możemy bowiem znaleźć taką odzież w większości sklepów. Dodatkowo aplikacje jesteśmy w stanie zaprojektować samodzielnie, a następnie zlecić ich naniesienie na ubranie odpowiedniej firmie. Niekiedy zdarza się jednak, że nasz piękny nadruk zaczyna pękać. Dlaczego tak się dzieje? Czy popękana odzież promocyjna lub codziennego użytku jest jeszcze do odratowania? Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Dlaczego nadruk na koszulce pęka?

Nadruki znajdziemy obecnie na większości ubrań. Zdobi się nimi bowiem klasyczne podkoszulki, w których chodzimy na co dzień, a także garderobę do zadań specjalnych, jaką jest np. odzież robocza. Niestety bardzo częstym zjawiskiem jest psucie się aplikacji. Nasza piękna ozdoba zaczyna pękać i tym samym tracić swoje walory wizualne. Dlaczego tak się dzieje? Na co zwracać uwagę oraz na co uważać jeśli chcemy, by nasza odzież zawsze wyglądała idealnie?

Słabej jakości nadruk

Wybierając odzież z nadrukiem, musimy zawsze zwracać uwagę na jej producenta bądź firmę, która ma zająć się naniesieniem aplikacji na ubranie. Dlaczego? Najczęstszą przyczyną pękania ozdób na garderobie jest bowiem słabej jakości nadruk. Co to jednak znaczy? Przede wszystkim musimy wiedzieć, że istnieje kilka metod nanoszenia aplikacji na materiał. Niektóre z nich są tańsze, inne droższe. Jak się można domyśleć, niski koszt najczęściej idzie niestety w parze z niską jakością. Nadruk wykonuje się wtedy ze słabej jakości półproduktów. Dodatkowo często pomijane są niektóre bardzo ważne kroki. Lepiej zatem zaufać specjalistom i wybrać firmę lub markę, która może pochwalić się szerokim gronem zadowolonych klientów jak np. https://sklep-logos.pl/.

Źle dobrany materiał odzieży

Pojawiające się na nadruku pęknięcia mogą być spowodowane również złym doborem tkaniny. Nie każdą metodę nanoszenia aplikacji możemy bowiem zastosować na wszystkie materiały. Po raz kolejny powinniśmy zatem zaufać firmie z długoletnim doświadczeniem oraz dobrymi opiniami. Tylko osoby znające się na tym, co robią, mogą zagwarantować nam idealną odzież z nadrukiem. 

Nieprawidłowa pielęgnacja elementów garderoby

Winę za popękany nadruk najczęściej zrzucamy na producenta danego elementu garderoby. Zanim jednak zaczniemy kogoś obwiniać, zróbmy mały rachunek sumienia. Aplikacja może psuć się również przez nasze nieprawidłowe działanie. O taką odzież musimy bowiem w odpowiedni sposób dbać. Jak jednak to robić? Przede wszystkim starajmy się prać ubrania z nadrukiem w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza. Dodatkowo unikajmy bardzo intensywnego wirowania oraz używania silnych środków chemicznych, w postaci np. wybielaczy. Nie bez znaczenia będzie także suszenie. Odpuśćmy suszarki bębnowe i zastąpmy je suszeniem w stanie rozwieszonym, najlepiej na świeżym powietrzu, jednak nie w pełnym słońcu. Nadruku pod żadnym pozorem nie zaginajmy i nie rozwieszajmy go w pobliżu źródeł ciepła. Na koniec prasowanie – lepiej unikać po raz kolejny bardzo wysokich temperatur i zawsze obracać odzież na lewą stronę. 

Naturalne zużycie

Odzież z nadrukiem zużywa się również w naturalny sposób. Jeśli chodzimy w niej bardzo często, musimy się z tym liczyć. Każde kolejne użycie, a co za tym idzie, również i pranie, niestety będzie nieco obniżało jakość naszej aplikacji. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest wymienienie ubrania na nowe.

Czy popękany nadruk na koszulce jesteśmy w stanie odratować?

Naprawa popękanego nadruku na koszulce jest bardzo ciężka. Niestety w większości przypadków okazuje się nawet niemożliwa. Warto jednak pamiętać, że możemy spróbować. Przede wszystkim małe luki i pęknięcia warto “załatać” specjalną farbą do tkanin. Musimy jednak wtedy zaopatrzyć się w cieniutki pędzelek i wykazać się niebywałą precyzją. Mimo to efekt niestety nie zadowoli każdego. W takiej sytuacji cały nadruk najlepiej po prostu ściągnąć. W tym celu wystarczy kupić alkohol medyczny i bardzo delikatnymi ruchami wetrzeć go w aplikację. Następnie całość powoli zdrapujemy i gotowe!