Tipsy czy hybrydy?

Klasyczny, tradycyjny manikiur, do wykonania którego używa się zwykłych lakierów, w ostatnich latach zdecydowanie stracił na popularności. Co prawda jest on łatwy w wykonaniu niemalże dla każdej, nawet niedoświadczonej osoby. Nie trzeba mieć w tym celu żadnego dodatkowego sprzętu, a potrzebne lakiery występują w szerokim przedziale cenowym, zaczynając od naprawdę niskich kwot. Jednak wady tego rozwiązania przeważają nad zaletami. Klasyczny manikiur jest znacznie mniej trwały (wytrzymuje w nienagannym stanie najwyżej kilka dni) i dużo bardziej podatny na uszkodzenia, odpryśnięcia czy ścieranie podczas wykonywania codziennych czynności. Aktualnie zdecydowanie lepiej jest wybrać manikiur innego rodzaju, taki jak tipsy czy hybrydy. Które z tych rozwiązań będzie bardziej atrakcyjne?

Tipsy czy hybrydy?

Tipsy czy hybrydy?Manikiur hybrydowy to obecnie chyba najpopularniejsza metoda malowania paznokci, która wciąż zyskuje nowe zwolenniczki wśród kobiet w każdym wieku. Jego największą zaletą jest trwałość – lakier w nienaruszonym stanie wytrzymuje nawet trzy tygodnie. W tym czasie nie trzeba także specjalnie przejmować się dbaniem o niego. Lakier utwardzony wcześniej w specjalnej lampie nie odpryskuje, nie ściera się, jest odporny na czynniki zewnętrzne, z którymi mamy styczność na co dzień. To niesamowicie wygodne rozwiązanie dla zapracowanych kobiet i mam. Minusem hybryd jest fakt, że do ich wykonania potrzebna jest lampa UV lub LED. A także akcesoria do zmatowienia płytki i oczywiście specjalne lakiery. Koszt takiego manikiuru jest więc wyższy. Wykonanie go samemu wymaga nabycia wspomnianych przyborów, a także pewnych umiejętności, dokładności i precyzji.

Tipsy

Tipsy to sztuczne paznokcie naklejane na naturalną płytkę. To świetne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które chciałyby mieć dłuższe paznokcie bez długotrwałego zapuszczania ich, a tym samym skrupulatnego dbania o ich kondycję i uważania, aby się nie złamały. Aplikacja tipsów jest także szybsza niż wykonanie manikiuru hybrydowego. Należy je jedynie nakleić na swoje paznokcie, używając do tego celu specjalnego kleju, często dołączonego do zestawu tipsów. Dodatkowym atutem bez wątpienia jest możliwość kupna tipsów nie tylko w kolorze naturalnym, które musimy później pomalować, ale także takich już w danym kolorze lub nawet ozdobionych wzorkami. Możemy je również w każdej chwili zdjąć, podczas gdy usunięcie lakieru hybrydowego wymaga czasu. A aceton stosowany do tego celu niszczy delikatną płytkę paznokcia. Nie każdy jednak lubi wygląd tipsów, które wykonane są z tworzywa sztucznego i mogą wyglądać nienaturalnie.

Co wybrać?

Wybór formy stylizacji paznokci zależy przede wszystkim od indywidualnych czynników i preferencji, zarówno praktycznych, jak i estetycznych.