Właściwości retinolu – co musisz wiedzieć

Prawidłowa pielęgnacja cery to podstawowa czynność wykonywana niemal każdego dnia. Jak dbać o delikatną skórę by na długo zatrzymała młodość, elastyczność i witalność? Jednym ze środków jest retinol. Kwas retinowy może korzystnie wpływać na redukcje widocznych zmarszczek, a odpowiednio stosowany podczas kuracji retinolem odżywiać głębsze warstwy skóry dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych. 

  • Jak działa retinol – stosowanie retinolu w domowej pielęgnacji
  • Kuracja czystym retinolem – retinol na trądzik 

Jak działa retinol – stosowanie retinolu w domowej pielęgnacji

Czysty retinol to substancja z grupy retinoidów, czyli pochodna witamin z grupy A. Ma silne właściwości ujędrniające i odbudowujące włókna, dlatego działa niczym kwas hialuronowy na naszą skórę, skutecznie przywracając jej właściwą kondycję. Ze względu na duże stężenie retinolu w większości kosmetyków warto dostosować produkty w okresie jesienno zimowym. Wtedy skóra nie jest narażona na niekorzystne działanie promieni słonecznych, które w połączeniu z zastosowaniem substancji czynnej mogą dodatkowo podrażniać delikatną skórę twarzy i dekoltu. 

Jeżeli zdecydujesz się na kurację retinolem możesz skutecznie poprawić jędrność i elastyczność swojej skóry, skorygować owal twarzy, zredukować zmiany trądzikowe oraz blizny po trądzikowe, zmniejszyć widoczność porów oraz zredukować wydzielanie sebum. 

Kuracja czystym retinolem – retinol na trądzik

Retinol to substancja o wysokich właściwościach wyrównywania kolorytu skóry. To właśnie dlatego tak często wykorzystywany jest do walki z trądzikiem i wieloma niedoskonałościami. Jeżeli nie chcesz codziennie stosować czystego retinolu możesz wybrać nieco delikatniejsze kosmetyki z retinolem. Jednym z nich jest Dark Spot Fix Verso. Produkt doskonale reguluje prace gruczołów łojowych a dodatkowo korzystnie wpływa na wygląd skóry nadając jej promienny i zdrowy blask każdego dnia. 

Musisz mieć na uwadze, że retinol uwrażliwia skórę, dlatego oprócz ochrony przed promieniami słonecznymi musisz zwrócić szczególną uwagę na pozostałe kosmetyki, które masz zamiar używać w codziennej pielęgnacji. Do codziennego stosowania retinolu warto dołączyć filtry słoneczne o wysokim wskaźniku SPF. Najlepiej, aby w przy każdorazowej pielęgnacji skóry towarzyszyły ci kremy zawierające SPF 50+. Mało kto wie, że taka ochrona powinna być stosowana każdego dnia, a nie wyłącznie w okresie letnim, kiedy zdecydujesz się na długotrwałe kąpiele słoneczne wylegując sie na plaży lub nad jeziorem. 

Artykuł sponsorowany