Ach, co to był za ślub!

Ślub i wesele są powszechnie uważane za jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Tak wiekopomne wydarzenia wymagają z kolei godnego upamiętnienia. Warto zatem owe piękne chwile unieśmiertelnić, przenosząc je na karty ślubnego albumu lub taśmę filmową. Skorzystanie z usług, jakie świadczy fotograf ślubny, pozwala na zachowanie dniu ślubu w pamięci nowożeńców i ich najbliższych.

Profesjonalisty nikt nie zastąpi

Ktoś po przeczytaniu wstępu może powiedzieć: no, dobrze, ale przecież zdjęcia może zrobić ktoś z zaproszonych gości. Na to samo wyjdzie, a nawet będzie taniej. To nie jest dobre wyjście. Po pierwsze, mało który z weselników będzie nosić ze sobą sprzęt fotograficzny najwyższej jakości. Po drugie, trudno od biesiadnika wymagać, by zawsze miał rękę na pulsie, co pozwoliłoby mu na uchwycenie w kadrze wszystkich ważnych, wzruszających i zabawnych wydarzeń. Po trzecie, każdy wie, że zdjęcia robione przez amatorów niosą za sobą to ryzyko, że mało kto wychodzi na nich fotogenicznie. A co dopiero, gdy weźmiemy pod uwagę to, że na weselu ludzie nie pozują do zdjęć, tylko jedzą, bawią się i tańczą. Potem, gdy takie fotografie znajdą się w posiadaniu gości, niejeden z nich może poczuć pretensje, że został uwieczniony w taki a nie inny sposób, a to prowadzi do niepotrzebnych spięć. 

Szeroki wachlarz usług

Fotograf ślubny oferuje ponadto szeroki wachlarz usług fotograficznych. Nie tylko nagra film z ceremonii, lecz wykona profesjonalną sesję zdjęciową w szczególnie romantycznym miejscu. Specjaliści dobrze wiedzą, jaka scenerię trzeba wybrać, by zdjęcia niosły za sobą odpowiedni ładunek emocjonalny. Urokliwa sesja w lesie, nad morzem, czy na polanie z widokiem na góry na pewno będzie bardziej stosowna aniżeli kilka zdjęć zrobionych w zatłoczonej sali weselnej czy na parkingu przed restauracją. Jeśli chcemy zadbać o pielęgnację pozytywnych wspomnień, musimy pamiętać o tym, że materiały, na których potem będziemy się opierać, powinny być najwyższej jakości.

 

Dobry fotograf ślubny nie tylko zrzuci film i zdjęcia na kilkadziesiąt płytek. Szanujący się fachowiec zaoferuje także wiele innych możliwości, do których należą:

  • wykonanie albumu okolicznościowego
  • profesjonalna obróbka video – film weselny z prawdziwego zdarzenia
  • zamieszczenie wybranych zdjęć np. na kartkach okolicznościowych, w kalendarzach itp.
  • oprawienie wybranych zdjęć w gustowne ramy.

Każdy fotograf ślubny powinien ponadto oferować wiele innych usług. Tutaj zostały wymienione tylko te najpopularniejsze, które są wykorzystywane przez tysiąc młodych par, które rokrocznie biorą ślub w naszym kraju. 

Bo co dwie głowy, to nie jedna

Fotograf ślubny rzadko pracuje w pojedynkę. Zazwyczaj ma co najmniej jednego wspólnika, który razem z nim dokumentuje uroczystość. Współpraca miedzy nimi pozwala na bardziej rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Zazwyczaj jeden z nich robi zdjęcia, a drugi kręci film. Jeśli będzie ich więcej, wtedy możemy pokusić się o zamówienie filmu nakręconego z kilku kamer, dzięki czemu mnogość ujęć na pewno wpłynie na upiększenie obrazu wspominkowego. Ponadto warto też zwrócić uwagę na tak prozaiczny czynnik, jakim jest np. usterka urządzeń rejestrujących. Jeśli jedno z nich się zepsuje, w pogotowiu zawsze jest drugi fachowiec, który nadal może nagrywać filmy i robić zdjęcia. Młoda para nie musi się zatem obawiać o to, że coś wartego uwagi umknie oku kamery.

Wszystkie powyższe argumenty w sposób jasno pokazują, że zatrudnienie fotografa ślubnego jest znakomitym rozwiązaniem dla młodej pary. Pomoże on bowiem w unieśmiertelnieniu romantycznych chwil, nadając im niezapomnianego nastroju. Zadba o to, aby zarówno nowożeńcy, jak i ich najbliżsi już zawsze mówili: „Ach, co to był za ślub!”. I dlatego właśnie fotograf ślubny jest gwarantem udanej ceremonii zaślubin.

Współpraca: https://www.onyxxwedding.pl/ – Fotograf ślubny Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *