Jak wybrać frezarkę do paznokci?

Wyposażenie salonu, stanowiska czy domowego kącika manicure wymaga pewnych inwestycji. Trzeba kupić zestaw lakierów, lampę UV lub LED, drobne akcesoria oraz wielofunkcyjną frezarkę i frezy. Jak jednak wybrać odpowiedni model?

Co potrafią frezarki do paznokci?

Frezarka to wielofunkcyjne urządzenie, które jest już standardem w profesjonalnych salonach kosmetycznych i manicure oraz pedicure. Staranną stylizację paznokci można jednak wykonać też w domu – warto wiedzieć, że na rynku jest wiele modeli, dopasowanych do różnych potrzeb. Przede wszystkim trzeba rozróżnić frezarki do użytku domowego i profesjonalnego, a także skompletować frezy do paznokci. Jak wybrać idealne urządzenie?

Możliwości frezarki do paznokci

W większości salonów kosmetycznych stylistki używają profesjonalnej frezarki – te wielofunkcyjne urządzenia są już standardem. Przyspieszają pracę, pozwalają starannie opracować płytki paznokci, nadać im pożądany kształt, a także zdjąć poprzednią warstwę lakieru – dzięki niej można przygotować płytkę do następnej stylizacji. Jej możliwości zależą od mocy urządzenia, ale duże znaczenie mają też frezy do paznokci – trzeba je dobrać odpowiednio do potrzeb.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru frezarki do paznokci?

Zarówno samo urządzenie, jak i frezy do paznokci należy wybrać zgodnie z planowanym zastosowaniem – inny sprzęt będzie wystarczający do domu, inny w profesjonalnym salonie.

Moc. Moc frezarki warunkuje siłę pracy frezu, dlatego trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ten parametr. Frezarka o mniejszej mocy – np. 35-45W – sprawdzi się do zastosowań domowych. Do profesjonalnego salonu sprawdzi się model o mocy co najmniej 50W. Jeśli będzie słaba, ciężka, głośna, jedynie utrudni wykonywanie zabiegów. Profesjonalne modele dysponują 100-200W, są ciche, ergonomiczne i pozwalają na płynną pracę.

Obroty. Frezarka powinna mieć obroty co najmniej 20000 – 30000 obrotów na minutę. Warto też sprawdzić, czy ma ona opcję regulacji obrotów – wtedy można sterować prędkością zależnie od potrzeb.

Pochłaniacz pyłu. Dobrym wyborem będzie frezarka wyposażona w pochłaniacz pyłu – usunie zanieczyszczenia, szkodliwe substancje, resztki lakierów itd. Takie urządzenie jest droższe, ale praktyczne i wygodne w użytkowaniu.

Frezy do paznokci. Sprawdź, jakie frezy są w zestawie i ew. dobierz dodatkowe. Frezy ceramiczne usuną masę żelową i akrylową, kamienne matowią i piłują płytkę, skracają paznokcie oraz wygładzają skórę wokół nich. Frezy diamentowe wykonane są ze stali. Ich zadaniem jest wygładzenie płytki paznokci Ważny jest także moment obrotowy, rodzaj głowicy, ergonomiczny uchwyt, mocny akumulator i pedał nożny – wszystko to podnosi komfort pracy.