Ciekawy sposób aranżacji wnętrz

   Urządzając wnętrze często dba się o to, by było ono przytulne, miało oryginalny charakter i jednocześnie wpasowywało się w obecne trendy. Jednym ze sposobów na odpowiednie wyposażenie pokoju jest dobranie pasujących dodatków. Niezwykłą rolę mogą odegrać ciekawe fasony lamp, przykładowo modne lampy industrialne. 

Czym są lampy industrialne?

   Głównym założeniem lamp industrialnych jest to, by były minimalistyczne, łatwo dostępne i atrakcyjne cenowo. Choć z pozoru taki opis wydaje się nudny, nic bardziej mylnego! Lampy industrialne podbiły rynek, są niezwykle designerskie w swojej prostocie. Wykonane są najczęściej z metali różnych rodzajów, często w połączeniu z drewnianymi wstawkami. Przybierają geometryczne kształty, a ich dominującą kolorystyką jest czerń, biel oraz brąz, co idealnie uwydatnia oryginalne formy lamp.  

   Lampy industrialne znajdują zastosowanie szczególnie w pomieszczeniach o wysoko usytuowanym suficie. Minimalistycznie urządzone wnętrze w połączeniu z takim rodzajem lampy nabiera zachwycającego charakteru. Obecnie takie lampy znajdują zastosowanie w mieszkaniach w kamienicach, gdyż cieszą się one przestronnym wnętrzem. Są przysłowiową kropką nad i we wnętrzach wykończonych w skandynawskim stylu. Dodatkowo, coraz więcej restauratorów decyduje się na wykorzystanie lamp industrialnych w celu oświetlenia wnętrza lokalu. Lampy industrialne są doskonałym wyborem jeśli chodzi o oświetlenie całej przestrzeni, ale sprawdzają się równie dobrze jako oświetlenie poszczególnych stolików w restauracji. Wtedy warto zdecydować się na lampy o mniejszych rozmiarach, ale absolutnie nie ujmuje to ich urokowi. 

Czy lampy industrialne pasują również do bardziej tradycyjnych wnętrz?

   Jak zostało wspomniane, lampy industrialne obecnie najczęściej znajdują zastosowanie w przestronnych pokojach, urządzonych w stylu skandynawskim oraz w restauracjach, które chcą zachwycać aranżacją wnętrza. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać takie lampy w bardziej tradycyjnych pomieszczeniach, na przykład w zwykłych mieszkaniach, czy biurach. 

   Decydując się na umiejscowienie lampy industrialnej w typowym mieszkaniu, można liczyć na ciekawe przełamanie wizerunku. Kiedy taka lampa zostanie powieszona w pomieszczeniu pełnym dodatków, z pewnością przykuje uwagę ze względu na swoją prostotę i geometryczne kształty. Przez fakt, iż najczęściej występuje w stonowanych kolorach, nie trzeba się obawiać, że nie dopasuje się do pozostałych elementów wystroju. 

   Oprócz wiszących lamp industrialnych można spotkać się ze stojącym typem takich lamp. Choć występują one rzadziej, są tak samo oryginalne jak ich podstawowa forma. Zaletą stojących lamp jest fakt, iż mogą posłużyć jako źródło światła przy sofie bądź nawet sypialnianym łóżku. Jest to kolejna propozycja zastosowania lampy industrialnej w aranżacji wnętrza. Łączy wygodę i oryginalny styl, który zachwyca wszystkich miłośników ciekawych rozwiązań architektonicznych.