Jak zadbać o dłonie?

Każdego dnia na nasze dłonie wpływa wiele negatywnych czynników. To właśnie nimi bardzo ciężko pracujemy. Codziennie narażone są na wiele urazów. Bez problemu można zauważyć, że dolegliwość zniszczonych i przesuszonych dłoni dotyka coraz więcej osób. Dlatego tak ważna staje się praktyczna wiedza o tym, jak zadbać o dłonie.

Jak zadbać o dłonie?

Co może mieć negatywny wpływ na naszą skórę oraz jak zadbać o dłonie?
Najważniejszym elementem jest oczywiście odpowiednia i regularna pielęgnacja. Kremów do rąk w sklepach jest wiele. Różnią się one składem i ceną. Aby wybrać najlepszą pielęgnację dla siebie powinniśmy przetestować kilka kremów o odmiennym składzie i zobaczyć na który nasza skóra reaguje najlepiej. Być może wystarczy nam krem o lekkiej formule, który szybko się wchłania, a być może będziemy musieli sięgnąć po coś cięższego. Dla osób, których dotyczy problem twardej i zrogowaciałej skóry dłoni poleca się kremy do rąk z zawartością mocznika. Ma on silne właściwości zmiękczające i złuszczające.

Kolejnym istotnym elementem jest dokładne suszenie dłoni po każdym myciu rąk. Jest to bardzo ważne i na pewno każdemu z nas zdarzyło się opuścić toaletę z wilgotnymi dłońmi, a to duży błąd!

Chroń dłonie przed zimnem!

Chroń dłonie przed zimnem!Często lekceważoną przez nas czynnością jest noszenie rękawiczek w okresie jesienno-zimowym. Często tłumaczymy się, że akurat tym razem zapomnieliśmy, ale nawet nie zdajemy sobie sprawy jak krzywdzimy nasze dłonie. Radykalna zmiana temperatur, przejście z mroźnego powietrza do rozgrzanego budynku jest częstym powodem tworzenia się ranek i przesuszeń na naszych dłoniach.

Jeżeli chcemy wiedzieć jak zadbać o dłonie, powinniśmy również zwrócić uwagę na maseczki do dłoni, które ukoją naszą zniszczoną skórę. Często przyjmują one formę materiałowych rękawic nasączonych minerałami. Zakłada się je na dłonie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w celu regeneracji. Coraz popularniejsze staje się również moczenie dłoni w płynnej parafinie, która świetnie nawilża i tworzy warstwę ochronną na skórze. Zabieg ten jest coraz częściej dodatkiem do usług fryzjerskich, podczas których i tak musimy przesiedzieć określony czas na fotelu.

Pamiętajmy o wietrzeniu pomieszczeń

Jednym z istotniejszych czynników, a bardzo często nie branym pod uwagę są ogrzewane i klimatyzowane pomieszczenia. Zazwyczaj takie warunki towarzyszą nam w miejscu pracy. Powietrze w biurach jest suche i to odbija się na naszych dłoniach. Jeżeli mamy taką możliwość warto często wietrzyć pomieszczenie w którym pracujemy, w biurze umieścić żywe rośliny oraz nawilżacz powietrza. Na pewno pozytywnie odbije się to na naszych dłoniach.
Podsumowując, dbanie o dłonie zależy od wielu czynników. Powinniśmy być systematyczni w pielęgnacji i dbać o ochronę skóry. Pamiętajmy, że dłonie są jednym z ważniejszych elementów wyglądu i powinny dobrze się prezentować.