Karboksyterapia – terapia przeciw wypadaniu włosów

Karboksyterapia jest jednym z najnowocześniejszych sposobów walki z nadmiernym wypadaniem włosów- wykonywana w profesjonalnych gabinetach trychologicznych może dać naprawdę świetne rezultaty o czym przekonało się już bardzo wiele osób. Zabieg ten można wykonywać samodzielnie, ale też istnieje możliwość połączenia go z innymi, aby wzmocnić efekt leczenia- bardzo wiele zależy od problemu i zaleceń, co do konkretnej terapii. Najczęściej, karboksyterapia jest łączona z mezoterapią igłową lub też z zabiegiem wykorzystującym osocze bogatopłytkowe. Warto zaznaczyć, że karboksyterapia to kuracja w pełni bezpieczna i niemalże bezbolesna, którą wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia. Nie wymaga ani żadnego przygotowania ani też nie zakłada rekonwalescencji bezpośrednio po zabiegu.

Karboksyterapia na włosy – na czym polega?

Jest to zabieg podawania medycznego dwutlenku węgla do głębokich warstw skóry głowy. Proces ten pozwala na zainicjowanie reakcji podawanego dwutlenku węgla z wodą, co z kolei pozwala na uzyskanie kwasu węglowego. Efektem reakcji jest zwiększenie szybkości wymiany gazowej w komórkach i lepsze ich dotlenienie, ale to nie wszystko. Skóra jest stymulowana do tego, aby wytwarzać nowe naczynia krwionośne. Zwiększa się też elastyczność włókien kolagenowych. Technicznie rzecz biorąc, zabieg wykonywany jest specjalnym aparatem, który wykonuje delikatne nakłucia i wprowadza tę substancję w odpowiednie miejsca na powierzchni skóry głowy. Bezpośrednio po zabiegu w miejscach nakłucia może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które jednak bardzo szybko ustępuje. Karboksyterapię najlepiej wykonywać seriami- największą skuteczność można zauważyć decydując się na minimum 8 zabiegów, które to zabiegi będą odpowiednio rozłożone w czasie. Terapię tą można też stosować profilaktycznie- wówczas wykonuje się pojedyncze zabiegi w znacznie większych odstępach czasu.

Terapia medycznym dwutlenkiem węgla – jakie pozwala osiągnąć efekty?

Stosuje się ją po to, aby zahamować wypadanie włosów, a także po to, aby pobudzić całą skórę głowy do działania. Te cebulki włosowe, które są osłabione i które potrzebują dodatkowych substancji odżywczych są poddawane regeneracji, a ich kondycja może ulec poprawie. Puste cebulki włosowe są stymulowane do produkcji nowych włosów. Wytwarzane są nowe naczynia krwionośne, poprawia się elastyczność skóry, ale i krążenie.

Kiedy warto zdecydować się na ten zabieg?

Zaleca się stosowanie karboksyterapii w przypadku problemów z wypadaniem włosów, ale też w sytuacji, kiedy włosy są mocno zniszczone i przesuszone, a co za tym idzie wymagają dogłębnego odżywienia. Oczywiście, terapię tą stosuje się także w problemach związanych z łysieniem- także tych, które spowodowane jest przez hormony. Karboksyterapia może być pomocna tak naprawdę niezależnie od tego, jakie jest podłoże problemów z wypadaniem włosów. Może być ono genetyczne, hormonalne, związane z prowadzonym trybem życia i stresem, a nawet z niewłaściwą pielęgnacją włosów. Więcej informacji na temat tego zabiegu można uzyskać w gabinecie trychologicznym już podczas pierwszej konsultacji.

centrumzdrowegowlosa.pl