Płyn micelarny – jak poprawnie go używać?

Najpopularniejszym kosmetykiem w pielęgnacji cery ostatnich lat stał się płyn micelarny. Przez wiele Polek stosowany jest jako uniwersalny kosmetyk.

Płyn micelarny czy tonik?

Niestety, często błędnie mylimy go z tonikiem. Innym razem traktujemy te preparaty jako jedyne kosmetyki do oczyszczania skóry. To pierwszy krok do pojawienia się niedoskonałości. Nie zawsze wiemy, jakie prawidłowe zastosowanie w naszej pielęgnacji ma płyn micelarny. Płyn do demakijażu, zwany też płynem micelarnym, służy do zmycia wierzchniej warstwy makijażu za pomocą płatka kosmetycznego. Nie da się oczyścić nim dogłębnie porów. Nie powinien być dlatego naszym jedynym kosmetykiem, jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy.

Prawidłowy demakijaż

Prawidłowy demakijaż płynem micelarnym został przeprowadzony wtedy, kiedy na płatku kosmetycznym nie ma śladów kosmetyków do makijażu. Unikajmy tarcia twarzy wacikiem kosmetycznym. Nasączony płatek powinno się przyłożyć do skóry na parę chwil. Dopiero wtedy kosmetyk ma szanse rozpuścić makijaż. Płyn micelarny, ze względu na zawartość składników myjących, należy zmywać z twarzy. Kiedy po użyciu płynu micelarnego czujemy ściągnięcie na twarzy, przesuszenie lub pieczenie, oznacza to, że kosmetyk dobrany jest nieprawidłowo. Warto poszukać wtedy delikatniejszego preparatu. Codzienny demakijaż powinien zapewniać skórze maksymalny komfort, a jednocześnie być w stanie skutecznie usunąć kosmetyki do makijażu.

www.amber-mania.pl